Rootlu Cihazda Yazılım Güncellemesi Yapma

Rootlu Cihazda Yazılım Güncellemesi Yapma

Rootlu Cihazda Yazılım Güncellemesi Yapma – Cihazını rootlayan birçok kullanıcı cihaz devoleper merkezlerinin yazılım güncellemesi göndermemesinden şikayetcidir bu yazımda rootlu bir cihazda nasıl yazılım güncellemesi yapacağınızı anlatmayı amaçlıyorum. Şunu hatırlatalım hiçbir şekilde program kullanmayacağız sadece yapacağımız basit bir işlem ile cihazı modifiye dışı göstereceğiz ve yazılım güncellemesinden sonra tekrar modifiye edeceğiz kafanız karışmasın çok basit bir işlem, Daha çok samsung markalı cihazlarda karşımıza çıkan bu sorun birçok markada da çıkmaktadır.

Dikkat: Bu yöntem birçok cihazda işe yaramaz, ancak yeni yazmış olduğumuz Rootlu Cihazda Yazılım Güncelleme Konusu [ÇÖZÜLDÜ] makalesi her cihazda işe yaramaktadır, sizler için bu makaleyi öneriyoruz, başlığa tıklayarak hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Hangi root sağlayıcı programını kullanırsanız kullanın yazdıklarımı aynen yaparsanız bu problemden kurtulabilirsiniz, ben SuperSu root sağlayıcı programı üzerinden anlatım yapacağım. İlk önce Ayarlar/Uygulamalar menüsüne giderek burada Root sağlayıcı programımızı buluyoruz.

Ardından İçine Giriyoruz, Devre Dışı Bırak tuşuna basıyoruz ve  sorduğu soruları onayladıktan sonra devre dışı bırakma işlemimiz bitti, rahatlıkla yazılım güncellemesi yapabilirsiniz , artık modifiye edildi tarzı bir durumla karşılaşmayacaksınız , güncelleme işlemi bittikten sonra tekrar Etkin tuşuna basarak root sağlayıcı uygulamayı devreye sokabilirsiniz. Problem Yaşayanlar Yorum Bırakırsa Yardımcı Oluruz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Xiaomi Redmi 4X Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme

38 YORUMLAR

  1. Bende Galakxy On7 telefon var, sürümü 6.0.1 marshmellow. SuperSu root yaptığımda ve yarın bi gün sürüm güncellemesi gelirse, güncelleyebilir miyim ?

  2. iyi günler samsung c7 kullanıyorum knox 0x1 gösteriyor rotlanmış galba cihaz üzerinden yazılım güncelleyemiyorum hata veriyor
    Sadece knox uygulaması var ama devredışı bırak seçeneği aktif deil nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  3. eminim çinden geliyormuş bunlat bazı c7 modelleri ise hat kullınımına açmak için ithalatçı firmalar rootluyormuş format attım yine güncelleme yapamıyorum cihaz üzerinden 309kb veri alınamadı gibi bir hata veriyor
    birde mobilveride hç kapanmouor gözüküyor hep h işareti var interneti kesiyor açıyor ama h yazması yanıltıyor sürekli napmam lazım bilmiyorum öneriniz varmı ?4

  4. Abi robot atınca garanti hangi sorunlar için geçersiz oluyor sadece yazılımsal sorunlar için geçersiz oluyor degilmi? Mesela ben root atınca telefon şarj yeri bozulursa garanti o arıza için hala geçerlidir degilmi? Lütfen yanıt bekliyorum

  5. Unroot işlemi root sağlayıcı programını kaldırır ancak kilidi açılmış bootleader`ı kapatmaz, garantiye donanımdan dolayı giderse bu farkedilmez ancak yazılımsal bir sorunla giderse bu kez anlaşılabilir ve garanti dışı kalır.

  6. Telefonum j7 prime, dual sim ve rootlu. İçinde Supersu uygulaması yüklü ve imei de değişti. Birçok arkadaşım android 7 güncellemesi alırken ben alamadım. Bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmam gerekiyor?

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here