İlgili Yazılar

Google Fotoğraflar “Yedekleme İçin Hazırlanıyor” Hatası Çözümü

Çektiğiniz fotoğraflar bir türlü Google Fotoğraflar'a yedeklenmiyorsa çözümü yazımızda.

spot_img

Google Fotoğraflar “Yedekleme İçin Hazırlanıyor” hatası özellikle Android cihaz kullanıcılarının sıklıkla karşısına çıkabiliyor. Malum olduğu üzere Google Fotoğraflar, telefonlarda yüklü gelen Galeri uygulamasına alternatif olarak tercih ediliyor. Çekilen fotoğrafları WiFi ağına bağlandıktan sonra Google sunucularında güvenle ve sınırsız bir şekilde depolama imkânı veriyor olması da cabası.

Ancak bu güzel uygulama ne yazık ki bazen “Yedekleme için hazırlanıyor” ekranından ileriye gidemiyor ve bir türlü fotoğrafları yedeklemiyor. Telefonunu formatlayacak veya yeni bir cihaza taşınacak olan insanlar da bu yüzden sıkıntı yaşayabiliyorlar. 

Neyse ki bu can sıkıcı sorunun bir çözümü var. Yazımızı okumaya devam ederek sizler de Google Fotoğraflar “Yedekleme İçin Hazırlanıyor” hatası çözümünü öğrenmiş olacaksınız. Hazırsanız başlayalım!

Google Fotoğraflar “Yedekleme İçin Hazırlanıyor” hatası nasıl çözülür?

Öncelikle sorunun çözümü için kontrol etmeniz gereken bazı şeyler var. Mesela pil tasarrufu modunun kapalı olduğundan ve kesintisiz bağlantıya sahip bir WiFi ağına bağlandığınızdan emin olmalısınız. 

Tüm bunlara rağmen bir türlü Google Fotoğraflar yedekleme başlatmıyorsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Uygulamayı açıp yedekleme ayarlarına girin ve hücresel veriyi aktifleştirin. Yedekleme başlarsa tekrar aynı menüden “Sadece WiFi ile yedekleme yap” seçeneğini işaretleyin. Böylece yedeklemeyi hücresel veriden başlatıp kablosuz ağ ile devam ettirmiş olacaksınız.
  • Google Fotoğraflar uygulamasını kaldırın, tekrar kurun. Bu da çözüm olmazsa önbellek ve depolama verilerini silebilirsiniz.
  • Çektiğiniz fotoğraflarğ farklı bir Gmail hesabına yedekleme yoluna gidebilirsiniz.

Haricinde bildiğimiz bir çözüm yolu ne yazık ki mevcut değil. Ancak bu üç seçenekten biri mutlaka işe yarayacaktır diye düşünüyoruz. Takıldığınız bir adım olursa bize yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Öte yandan eğer Google’dan resim veya fotoğraf kaldırmak istiyorsanız hazırladığımız rehbere buradan ulaşabilmeniz de mümkün.

1 Yorum

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox