İlgili Yazılar

3200 TL’lik Uygulamalar 3 Ay Boyunca Ücretsiz

Apple, 3200 TL'lik 2 uygulamasını ücretsiz yaptı.

spot_img

Koronavirüs sebebiyle #evindekal çağrısına uyan bireyler için birçok şirketten jest geliyor. Google, hemen hemen her hafta aynı anda 3-4 uygulamasını ücretsiz yaparken, Steam aylık ücretsiz oyun yayınlama kararı aldı. Söz konusu jest yapan firmalar listesine Apple’da ismini yazdırdı.

Apple, toplam değeri 3.200 TL olan 2 uygulamasını 3 ay boyunca ücretsiz olarak dağıtacağını açıklayarak; evde kalanlar için kendilerini geliştirmelerine fırsat tanıdı. Çünkü ücretsiz yapılan uygulamalar Final Cut Pro X ve Logic Pro X oldu. Mevcut olarak Final Cut Pro X indirilebiliyor. Logic Pro X’de birkaç saat içerisinde ücretsiz olarak indirilebilecek.

Video düzenleme yazılımı olan Final Cut Pro X, birçok filmin yapımında destek alınan bir araç. Eğer evde kalınan şu günlerde, video ve tasarım gibi konulara yönelen bireyler bulunuyorsa; onlara Adobe’un Premiere Pro ve After Effects programlarının yanı sıra Final Cut Pro X programına da göz atmalarını öneriyoruz.

3200-TLlik-Uygulamalar-3-Ay-Boyunca-Ücretsiz-Final-Cut-Pro-X-1024x622 (1)

Koronavirüs salgınından etkilenen kişi sayısı Dünya genelinde 500.000’e ulaştı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 70’den fazla ülkede her gün toplam 2.500’e yakın kişi hayatını kaybediyor. Türkiye’de yetkililer, oyuncular ve bilinçli vatandaşlar sürekli olarak #evindekal çağrısı yaparak koronavirüsün yayılma hızını engellemeye çalışırken; birçok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş durumda.

Söz konusu çağrıya uyarak eve kapanan vatandaşlar, doğal olarak sıkılmaya başladılar. Sıkıntıya çözüm için daha önce yayınladığımız >> Evde Kalırken Size Mutlaka Bir Şeyler Katacak Filmler listemizde verdiğimiz filmleri de izleyebilirsiniz.

3200-TLlik-Uygulamalar-3-Ay-Boyunca-Ücretsiz-Logic-Pro-X-1024x640

Apple tarafından 3 ay boyunca ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan söz konusu 2 uygulama, insanların özellikle video düzenleme sektöründe ilerlemesini sağlayacak. Yapılan resmi açıklamaya göre, Evinde kalıp; bu alanda ustalaşma amacıyla yeni girişimlerde bulunup; eğitimler alan kişilerin bu ücretsiz uygulamaları indirerek öğrenme açısından bu uygulamalara şans vereceklerini düşündüklerini belirttiler.

Final Cut Pro X, zaten mevcutta 30 gün boyunca denenebilen bir uygulamaydı. Fakat Logic X Pro için ücretsiz deneme sürümü ilk defa ortaya çıkarılıyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önceden bu 30 günlük deneme sürümünü kullanan kişilerinde, 3 aylık deneme sürümünden faydalanabilecekler.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox