İlgili Yazılar

Monster Gaming Monitörlerle Kusursuz Görsellere Hazır Olun!

spot_img

İşitsel zenginlik bakımından son derece tatmin edici olan bilgisayar oyunları, birçok sanat dalını tek potada eriten, kimi zaman bir hikâye anlatım aracı kimi zamansa çekişmeli karşılaşmaların sahası olarak değerlendiriliyor. İnsanın farklı duyularına ama en çok da gözlerine hitap eden oyunlar, görüntülerle hayat bulan ve oyunculara unutulmaz anlar yaşatan dijital bir eğlence mecrası formunda, yaşamın vazgeçilmezi oluyor.

Oyunlara ait görselleri en iyi şekilde görüntülemek kadar ilgili görselleri doğru zamanda ve oyunların görüntü yönetmenlerinin, oyuncuların görmelerini istediği şekilde görmek de büyük önem taşıyor. İşte bu noktada, modern oyuncuların favori ekipmanlarından biri olan gaming monitör devreye giriyor. Peki, oyunculara yönelik hazırlanan monitörlerin, standart bir monitörden ne gibi farkları bulunuyor?

Etkileyici Tasarım ve Ergonomi, Gaming Monitörlerin Olmazsa Olmazı

Sahip oldukları bilgisayar ve aksesuarlarına, sıradan bir bilgisayar kullanıcısı gibi yaklaşmayan oyuncular, tasarım bakımından etkileyici ve kendilerini motive edici ürünlere yöneliyor. Bunun yanında, uzun süreler ekran karşısında kalabildikleri için en konforlu kullanımı sağlayan ekipmanları tercih ediyor.

Ekranları, öne ve arkaya doğru birkaç derecelik açıyla eğim kazandırılabilen standart monitörleri hem bu nedenle hem de tasarımlarındaki tekdüzelik nedeniyle tercih etmeyen oyuncular, gaming monitör modellerini alışveriş listelerine ekliyor.

monster gaming monitor

Doğrudan doğruya ekrana odaklanılmasını sağlayan kavisli ekranlarıyla öne çıkan oyuncu monitörleri, tasarım tarafında, rakibi konumundaki standart monitörlere karşı maça 1-0 önde başlıyor. Yandan ve arkadan bakıldığında cezbedici teknolojik dokunuşlarla zenginleştirilen gaming monitörler, ergonomi tarafında da liderliği elinden bırakmıyor.

Ekranının yalnızca açısı değil, yönü ve yüksekliği de değiştirilebilen gaming monitör modelleri, oyuncuların en rahat ettikleri açıyla oyun seanslarını sürdürebilmelerini sağlıyor.

Gaming Monitörler, Oyun Tutkunlarını Kendine Hayran Bırakıyor

Ekran karşısında geçirdikleri zamanın önemli bir bölümünde, internet üzerinden karşılarına çıkan rakiplerini alaşağı etmeye çalışan oyun tutkunları, bu süreçte bilgisayar aksesuarları gibi monitörlerinin de kendilerini avantajlı konuma getireceğini biliyor. İleri seviye ekran yenileme hızlarına ve düşük gecikme sürelerine sahip gaming monitörler, bu sayede oyuncular arasında giderek daha yaygın şekilde kullanılıyor.

Oyuncuların görüntü cephesindeki gereksinimlerini karşılama gibi bir iddiası olmayan, dahası, oyun süreçlerinde kullanılması dahi önerilmeyen standart monitörler ise genellikle durağan görüntüler oluşturma konusunda iyi iş çıkarıyor.

monster monitor
monster monitor

Yenileme hızları 240 Hz seviyesine ulaşan oyuncu monitörleri, özellikle rekabetçi yapımlarda, oyun meraklılarının gözdesi oluyor. Rakiplerini sahada anında tespit edip hamlelerini yapan oyuncular, karşılaşmaların doğal galibi hâline geliyor.

Kavisli tasarımlarıyla oyuncuları, oyun dünyasına dâhil eden, yüksek kontrast değerleri ve profesyonel renk gamıyla hem oyunlardaki hem de multimedya içeriklerindeki görüntüleri, aslına uygun biçimde yansıtan oyuncu monitörlerinin hünerleri saymakla bitmiyor.

Göz alıcı parlaklıkta görseller sunabildiğini HDR sertifikalarıyla kanıtlayan, parlaklığı 400 nit seviyesine çıkabilen modeller, özellikle güncel oyunlardaki HDR etkisinin deneyimlenebilmesini mümkün kılıyor. Kısacası, gaming monitörler, sunduğu görüntülerle etkileyici bir deneyim sunuyor.

Monster Aryond Gaming Monitörler, Tüm Oyuncuların İhtiyaçlarına Cevap Veriyor

Geliştirdiği oyuncu bilgisayarlarıyla olduğu kadar oyun ekipmanlarıyla da Türkiye’deki oyun tutkunlarının takdirini kazanan Monster Notebook, kullanıcılarla buluşturduğu Aryond serisi gaming monitör modelleriyle tüm oyuncuların gereksinimlerine cevap veriyor. 27 ile 32 inç ekran genişliğine sahip modeller, tercih edilen çözüme göre Full HD (1080p) veya WQHD (1440p) çözünürlükte görüntülere imza atıyor. Yenileme hızları 240 Hz düzeyine varan monitörlerin tasarımları ise Monster’ın kendine özgü yırtıcılığını ve çekiciliğini taşıyor.

Esnek ergonomik özellikleri, zengin bağlantı noktaları, kavisli ekranları ve daha nice özelliğiyle her oyuncunun, oyun kurulumunun bir parçası olmaya aday Aryond serisi gaming monitörler, sizinle tanışmayı bekliyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox