İlgili Yazılar

Vlog Çekerek Nasıl Para Kazanılır – En İyi 6 Yol

spot_img

Bu makaleye denk geldiyseniz, hiç şüphesiz birçok kişinin günlük işinizi bırakıp vlog’dan para kazanma hayalini kurmuşsunuzdur. Sonuçta bunu binlerce insan yapıyor. Ancak vlog’unuzdan para kazanma konusunda ciddiyseniz, bunu nasıl yapacağınızı bilmelisiniz.

Bu makalede vlog’unuzdan para kazanmanın altı harika yolunu anlatacağız. Vlog’unuzdan gerçek parayı kazanmaya başlamadan önce biraz görüntülenmeye sahip olmanız gerekir.

Ama bunun cesaretinizi kırmasına izin vermeyin. Bu ipuçlarını ve püf noktalarını okurken aklınızda bulundurun:

1. Videolarınızda reklam oynatmak için Google Adsense’i kullanın

YouTube kanalınızda yayınlanan reklamlardan para kazanabileceğinizi hemen hemen herkes bilir. Bu, Google Adsense kullanılarak yapılır. Google, YouTube’un sahibidir, bu nedenle Adsense’lerinin YouTube videolarına entegrasyonu oldukça sorunsuzdur. YouTube reklamı yapar; içeriği oluşturursunuz ve para banka hesabınıza geçer.

Peki sistem nasıl çalışır?

YouTube’da her video izlediğinizde, muhtemelen bir çeşit reklam görürsünüz. Bunlar gömülü olabilir veya banner reklamlar, metin reklamlar ve hatta bazen anket soruları olabilir. Reklam verenler bu içeriğin YouTube’da olması için bir ücret öderler. Birisi reklamla her etkileşim kurduğunda, örneğin üzerine tıklayarak, içerik oluşturucu bu ücretin %45’ini alır.

Peki bunu para kazanmak için nasıl kullanabilirsiniz?

Öncelikle, YouTube kanalınızın karşılaması gereken bazı belirli gereksinimler vardır:

  • YouTube para kazanma politikalarına uymanız gerekir.
  • YouTube İş Ortağı Programı’nın mevcut olduğu bir ülkede yaşıyor olmanız gerekir.
  • Son 12 ayda en az 4.000 saat izlenmeye ihtiyacınız olacak.
  • En az 1.000 aboneye sahip olmanız gerekir.
  • Bir AdSense hesabınızın olması gerekir.

İkincisi, harika içeriğe sahip olmanız gerekir. İzleyiciyi çeken bir video oluşturduysanız, büyük olasılıkla size olumlu bir inceleme bırakırlar ve bu da daha fazla insanı videonuzu izlemeye teşvik eder. Ancak dikkat edin! Ne kadar çok tıklama alırsanız, sizinle o kadar çok reklam yapmak isterler ve bu reklamlardan para kazanma şansınız o kadar artar.

Popüler YouTube videoları milyonlarca kez izleniyor. Bu izleyicilerin bir kısmı bile reklamı tıklarsa – yanlışlıkla bile – içerik oluşturucu için ciddi bir paradan bahsediyoruz. Videolar neredeyse sonsuza kadar YouTube’da kaldığından, bu içerik oluşturucu için harika bir sürekli gelir kaynağı haline gelir.

2. Satış Ortaklığı Pazarlaması

Kendi videonuzda hizmetlerin reklamını yapmak için bağlı kuruluş programlarını kullanmak, YouTube’da para kazanmanın kolay bir yoludur. İnternet üzerinden bir ürün veya hizmeti tanıtmak için yönlendirme tıklamaları göndererek iyi para kazanabilirsiniz.

Amazon’un Ortaklık programı, vlog’unuzdan para kazanmak için en iyi bilinen ortaklık programlarından biridir. Konsept basittir: Bir ürünü inceler, tartışır veya tanıtırsınız, o ürüne bir bağlantı sağlarsınız ve bir satın alma yapılırsa komisyon alırsınız.

Ama bundan daha iyisi var! Amazon’un 24 saatlik bir “çerez”i var. Bir göz farı paletinin tanıtımını yaptığınızı ve birisinin bağlantıya tıkladığını varsayalım. Kişi ürüne bakar ancak satın almamaya karar verir. Ancak birkaç saat sonra, sahip olması gereken bir rujun bağlantısını bulur. Onu sepetine koyar ve satın alır. Bilin bakalım ne oldu? Az önce bir komisyon yaptınız! Birisi Amazon’da bir ürün – herhangi bir ürün – satın aldığı sürece, bağlantınızı tıkladıktan sonraki 24 saat içinde indirimden pay alırsınız.

Amazon Affiliates programına kaydolmak kolaydır.Sadece aktif bir YouTube hesabına veya bir web sitesine ihtiyacınız olacak.

Peki, ne kadar kazanabilirsiniz? Yine, ne kadar trafik aldığınıza bağlıdır. Ama sadece Amazon İştirakleri olarak yılda on binlerce dolar kazanan insanlar var.

Uyarı: Vlog’unuzu ürün yerleştirme reklamına çevirmemeye özen gösterin. Bu, izleyici kaybetmenize neden olabilir. İncelediğiniz veya önerdiğiniz ürünlerin genel imajınızla tutarlı olduğundan emin olun.

3. Kendi Ürününüzü veya Ürün Yelpazenizi Tanıtın

Daha popüler vloggerlardan bazıları tişörtler, kalemler, güneş gözlükleri ve kitaplar yayınlıyor. Adını siz koyun! Bunlar, üzerinde logoları veya isimleri olan her şeyi yakalamaya hevesli izleyicilerden oluşan yerleşik bir hayran kitlesine sahip insanlar.

Henüz tam olarak o konumda değilseniz veya kendi ekipmanınızı almak için küçük bir servet ödemek istemiyorsanız, hepsini sizin için halledecek tonlarca şirket var. İzleyicilerinizin beğeneceği harika bir tasarım oluşturun ve ardından baskı ve nakliye için bir şirket kullanın. Gerisini onlar halledecek ve size satışlardan küçük bir pay verecekler.

Youtube video düzenleyici ile videolar bir çırpıda oluşturulabilir. Büyük bir tanıtım videosu şablonu havuzundan seçim yapın ve dakikalar içinde çarpıcı videolar oluşturun! Mükemmel tanıtım videoları ile işinizi büyütün ve satışlarınızı artırın. Şimdi başlayın ve herhangi bir platformda paylaşın.

4. Bir işletmeden veya şirketten sponsorluk kazanın

Bu, blogunuzdan para kazanmanın başka bir harika yoludur. Oyunla ilgili bir YouTube kanalınız olduğunu varsayalım. Bir kulaklık üreticisi bunu görür ve doğal bir uyum olduğuna karar verir. Size ürününü kullanmanız ve tavsiye etmeniz için size ödeme yapacağı bir teklifle yaklaşır. Bir oyuncu olarak kulaklığa ihtiyacınız var; ve ürünleri inandığınız bir şeyse, neden bundan para kazanmıyorsunuz?

Genel olarak konuşursak, bir sponsor sizden önce blogunuzdaki bir ürünü veya hizmeti incelemenizi isteyecektir. Gerçek ve dürüst olun; Her ürün hakkında övünmek için çok fazla baskı var, ancak izleyicileriniz onlara karşı dürüst olduğunuza inanmazlarsa geri çevrileceklerdir.

Pek çok vlogger ve blogger ile ürün veya para karşılığında inceleme yapmak için düzenli olarak görüşülür. Ancak size yaklaşmıyorlarsa, onlara yaklaşırken proaktif olun. Vlog’unuz için uygun olduğuna inandığınız bir şirket varsa, onlardan destek isteyin. Profesyonel olun, onlara blogunuz hakkında bilgi verin ve demografisini paylaşın (abone sayısı, sosyal medya takibi vb.)

5. Bağış ve Finansman

Patreon’u duydunuz mu? Patreon, sıkı hayranlarınızın patronlarınız olmasına izin vermek için var. Özel içeriğe erişim karşılığında, belirli bir aylık ücret veya video başına bir ücret karşılığında bir bağış sözü verecekler. Bir takipçi kitlesi oluşturduktan sonra, en büyük hayranlarınızın size doğrudan bağış yapmasına izin vermek için bir Patreon kanalı kurun!

6. Bir Kurs Oluşturun

YouTube “nasıl yapılır”, “el sanatları” ve “DIY (kendin yap)” gibi içeriklerin çok olduğu bir yer haline geldi. YouTube’da her şeyi öğrenebilirsiniz!

Yine de platformun bir zayıflığı, derinlemesine bir şeyler öğrenmek için genellikle uzun formatlı bir içeriğin olmamasıdır. Udemy’nin devreye girdiği yer burasıdır. Udemy, sınıflarda uzmanlaşmıştır. Genellikle bir dizi video ders üzerinden ayrıntılı talimatlar verir. Bu dersler çok daha fazla bilgi sağlar, ancak makul bir maliyetle, genellikle 10 ila 40 dolar arasındadır (ancak ne kadar ücret almak istediğiniz size kalmış)

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox