İlgili Yazılar

Windows 10’da Otomatik Oturum Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 bilgisayarınızın otomatik olarak kullanıcı hesabınızla oturum açmasını istiyorsanız, yapmanız gerekenleri bu rehberde bulacaksınız.

spot_img

Windows 10’da otomatik oturum açmak için yapılması gerekenler aslında çok basit. Ancak çoğu kullanıcı bunu nasıl yapabileceğini halen daha bilmiyor. Bilgisayar açıldıktan sonra masaüstü yüklenmiyor, bunun yerine giriş ekranı kullanıcıları karşılıyor. Şifre tanımlı olmasa dahi “enter” tuşuna basmadan masaüstüne erişebilmek bu yüzden mümkün olmuyor.

Oysa yapılacak ufak bazı dokunuşların ardından Windows 10 otomatik oturum açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu rehberde sizlere Windows 10 otomatik oturum açmayı kapatmayı da göstereceğiz.

Böylece bilgisayarın güç düğmesine bastıktan sonra klavyeye hiç dokunmadan masaüstünün hızlıca yüklenmesini sağlayabilmek mümkündür.

Windows 10’da otomatik oturum açma işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle bu işlemi yalnızca kişisel bilgisayarınızda uygulamanızı tavsiye ederiz. Eğer meraklı kişilerin bilgisayarınızı kurcalama ihtimali varsa oturum açma ekranının kalması sizin lehinize olacaktır.

Aşağıdaki adımları izleyerek sizler de Windows 10’da otomatik oturum açmayı başarabilirsiniz.

  • Başlat + R tuş kombinasyonuna basarak “Çalıştır”ı açın.
  • netplwiz yazın ve enter tuşuna basın.
  • Açılan pencerede “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğinin işaretli olduğunu göreceksiniz. Bu tiki kaldırın.
  • Son aşamada oturum açarken girdiğiniz parolayı tuşlamanız istenecektir. Eğer zaten bir şifreniz yoksa bu kısmı boş bırakın ve “Tamam” butonuna basın.

Hepsi bu kadar! Gördüğünüz üzere saniyeler içinde Windows 10 otomatik oturum açma ayarını aktif hale getirebilmeniz mümkün. Çokça merak edilen Windows 10 otomatik oturum açma özelliği bu şekilde ayarlanabiliyor.

Aynı şekilde eğer Windows 10 otomatik oturum açmayı kapatmak istiyorsanız yine netplwiz menüsünden işlem yapabilirsiniz. Bu sefer tiki kaldırdığınız seçeneği aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Öte yandan Windows 10’da cihazımı bul özelliğini açmak için yapmanız gerekenleri anlattığımız bu adresteki yazıya göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox