İlgili Yazılar

Zoom Toplantısı Nasıl Kaydedilir?

Toplantıya katılamayanlar için Zoom görüşmelerini kayıt altına almak istiyorsanız, doğru yere geldiniz.

spot_img

Zoom toplantısı kaydetme özelliğini açarak o an canlı yayına katılamayan kişilerin sonradan toplantı kaydını izlemesini sağlayabilmeniz mümkün. Özellikle canlı derslerin tamamında aktif olarak kullanılan bu özellik çok işe yarıyor. Önemli toplantıların kayıtlarını hem bilgisayarınızda, hem de Zoom’un bulut sunucularında saklayıp sonradan YouTube’a yükleyebilirsiniz.

Bu arada piyasada Zoom toplantısı kaydetme programı diye pazarlanan hiçbir üçüncü parti uygulamayı bilgisayar veya telefonunuza indirmeyin. Çünkü Zoom’da toplantıları kaydetmek için herhangi bir başka program yüklemenize gerek yok. Halihazırda Zoom bu özelliği destekliyor zaten. Tek yapmanız gereken ilgili ayarı açık hale getirmek, o kadar.

Eğer “Zoom toplantıları nasıl kaydedilir?” sorusunun cevabını arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Birazdan sizlere “Zoom mobilde toplantı kaydı nasıl yapılır?” anlatacağız.

Zoom toplantısı telefondan nasıl kaydedilir?

Pro, Business veya Enterprise gibi ücretli bir Zoom aboneliğiniz varsa mobil uygulama üzerinden Zoom toplantılarını kaydetmek mümkün. Aksi takdirde telefondan yapılan yayınların kaydını başka uygulamalarla almanız gerekecektir.

Ücretli üyeliğiniz olduğunu varsayarsak aşağıdaki adımları izleyerek siz de Zoom mobil uygulama toplantı kayıt ayarlarına girebilirsiniz.

  • iPhone veya Android için Zoom uygulamasını açın. Ardından toplantınıza başlayın.
  • Sağ alt köşede yer alan (…) simgesine dokunun.
  • “Record to the Cloud” (iOS) veya “Record” (Android) seçeneklerinden birini işaretleyin. Sağ üst köşede “Recording…” yazısı çıktığı an kayıt başlamış demektir.
  • Eğer bu seçenekler çıkmıyorsa Zoom üyeliğiniz ücretsiz olduğu içindir.

Bilgisayardan Zoom toplantılarını nasıl kaydedebilirim?

Çok basit. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Zoom’u açıp toplantıya katıldıktan sonra alt menü barındaki “Record” düğmesine tıklayın.
  • Sol üst köşede “Recording…” yazısı belirecektir. Kaydı duraklatma ve bitirme butonları da aynı yazının altında yer alacaktır.
  • Toplantı kaydı bilgisayarınıza kaydedilecektir. Meetings > Recordings menüsünü açıp kayıtlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar! Ayrıyeten Zoom’da herkesin sesini kapatma yazımızı da okuyabilirsiniz.

2 YORUMLAR

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox