İlgili Yazılar

En İyi Metaverse Coinleri, Metaverse Coinleri Nereden Alınır?

En iyi metaverse coinleri bu yazımızda...

spot_img

Metaverse coinleri ve en iyi metaverse projelerine geçmeden önce bu kavramın ortaya çıkışından bahsedelim. Öte ve evren kelimelerinin İngilizce karşılıklarının birlikte kullanılmasıyla oluşan metaverse kavramı evrenin ötesi anlamına gelir. Kolektif bir sanal paylaşım alanı olan metaverse içerisinde bütün dijital dünyalar birleştirilir. Oluşturulan bu kurgusal evrene erişim sanal gerçeklik ya da artırılmış gerçeklik ile mümkün olur. Bu kavram ilk olarak Neal Stephenson tarafından Snow Crash romanında kullanılmıştır. Romanda metaverse ismi insanların avatarlarının yer aldığı üç boyutlu sanal dünya için tabir edilir. Bunun haricinde bilim dünyasında birkaç tane daha metaverse kullanımına rastlamanız mümkündür.

Günümüzde kripto para ile dikkat çeken bu dijital ortam geliştirilen web 3.0 teknolojisi ile insanların çevrim içi şekilde birbirleriyle iletişim kurabilmelerini sağlar. Burada bulunan metaverse coinleri işlem yapılabilecek varlıklar olarak değerlendirilir.

Metaverse içerisinde geçerli olan blockchain teknolojisi sahibi olduğunuz dijital varlığı sanal evrende kullanabilmenizi sağlar. Örneğin bittorrent TRY sahibiyseniz bunu sanal bir ekonominin oluşmasında başarılı bir şekilde işleyebilirsiniz. Çok sayıda dev teknoloji şirketinin bu alana ilgisinin yoğun olması bu tür coinlere olan talebi artıracaktır. Keşfetmeye hazır bu sanal alanda geçerli olacak coinlere kripto para borsaları aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Alabileceğiniz ve değerinin artması beklenen en iyi metaverse coinleri şu şekildedir:

Tamadoge (TAMA)

Popüler deflasyonist kripto para birimi olarak ifade edilen TAMA için ilerleyen yıllarda değerinin artacağı yönünde beklenti vardır. Sabit bir arza sahip olan bu varlık metaverse evreninde kullanıcılarına farklı fırsatlar sunar. Özellikle NFT evcil hayvanlarını savaştırma ve büyütme şansı vermesi dikkat çeker. Bu varlığa uygun fiyatlardan yatırım yapmanız mümkündür.

Battlı Infinity (IBAT)

Metaverse coinleri arasında yer alan IBAT NFT’leri gelişmiş metaverse dünyasına entegre ederken P2E elementleri ile gelir elde etme imkanı sunar. Battle Infinity’nin metaverse halinde neredeyse tüm itemler NFT olarak yapılandırılmıştır. Bu durum bütün item’lerin alınıp satılabileceği manasına gelir. Alım satımlar için IBAT kullanılır.

The Sandbox (SAND)

Kullanıcıların yatırım yapabileceği en iyi metaverse coinleri arasında yer alan Sandbox ayrıca en hızlı yükselen kripto para birimlerinden biridir. 2012 yılında oyun yayınlayarak piyasaya girmiş olan Sandbox bir tür oyun platformudur. Kullanıcılar bu platformda kendi 3D oyunlarını yaratıp oynayabilirler. Platformda NFT oluşturma imkanı vardır ve NFT’nin alınıp satılabileceği bir pazaryeri bulunur. Sandbox kendisine ait olan bir oyna kazan platformu geliştirmiştir. Bu sayede kullanıcılar oyun içerisinde SAND kazanabilirler. Bu tür gelişmeleri Paranfil’i ziyaret ederek yakından takip edebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox