İlgili Yazılar

Zoom’da Herkesin Sesini Kapatma

Zoom konferanslarında sizden başka kimsenin ses çıkarmasını istemiyorsanız, katılımcıları sessize alabilirsiniz.

spot_img

Zoom’da herkesi sessize almak daha çok öğretmenler tarafından uygulanan bir yöntem. Mikrofonu kapalı olduğu için sesi çıkmayan katılımcılar bu sayede yalnızca konuşan kişiyi dinleyebilirler. Eğer siz de herkesin susup sizi dinlemesini istiyorsanız Zoom’da herkesin sesini kapatmak isteyebilirsiniz.

Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız da hiç sorun değil. Birazdan tüm katılımcıların sesini kısma yöntemini öğrenmiş olacaksınız.

Zoom’da herkesin sesini niye kapatmalısınız?

Popüler video konferans uygulaması Zoom’da herkesin konuştuğu anda ortam cidden çok gürültülü olabiliyor. Bu yüzden Zoom, konferansı yöneten kişinin tek bir butona basarak herkesin sesini kapatmasına imkân sağlamış. Ek olarak yalnızca istediğiniz herhangi bir katılımcıyı sessize alabilmeniz de mümkün tabii.

Zoom kullanırken yalnızca odayı oluşturan kişi herkesi sessize alabilir. Bu yetkiyi başka bir katılımcıya devretme seçeneğiniz vardır. Tüm katılımcıları sessize aldığınızda dinleyenler listesinin tamamı kırmızı renge bürünür. Mikrofonları kapalı konuma geçtiği için sesleri artık duyulmaz. Sadece sizin sesiniz duyulmaya devam eder.

Ayrıyeten katılımcılar da kendi kendilerini sessize alabilirler. Eğer o sıra size söz hakkı verilmemişse veya sesinizin herhangi bir sebepten dolayı duyulmasını istemiyorsanız, siz de kendinizi sessize alma yoluna gidebilirsiniz.

Odadaki herkes nasıl sessize alınır?

Aşağıda yer alan önergeleri izleyerek siz de Zoom’un PC, Mac, web, tablet ve mobil versiyonlarında sessize alma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Zoom uygulamasını açın. Ekranın altındaki yukarı ok butonuna basın ve “Participants”a tıklayın.
  • Sağ sütunda tüm katılımcıların listesi yer alacaktır. Buradan tek tek herhangi birini sessize alabilirsiniz.
  • Eğer herkesin sesini tek tıkla kapatmak istiyorsanız alttaki “Mute All”a basın.

Hepsi bu kadar! Gördüğünüz üzere Zoom herkesin sesini kapatmak gayet kolay.

Zoom’da kamera açıkken arka plana eğlenceli görseller yerleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Buraya tıklayın!

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox