İlgili Yazılar

WPA2 Şifreleme Yöntemi Hacklendi!

spot_img

WPA2 şifreleme yöntemi hacklendi – Yıllardır Wifi ağları için güvenlik tahtını koruyan WPA2 şifreleme yönteminin açığının bulunduğu yönündeki iddalar internete düştü. Açığın kolay yayılması demek kolay kapatılacağı anlamına gelir.

WPA 2 Şifreleme nasıl hacklendi?

Dolayısıyla açığın mimarları bunu pek çabuk yayacak değildir, bu yüzden komşunuzun iyi bir bağlantısı yoksa internet korsanlarıyla, yani normal bir internet kullanıcısıysa bu açığa kolay kolay ulaşması mümkün değil, bu yönden içiniz rahat edebilir.

Dikkatli olmanız gereken nokta şu ki bu yöntem direkt olarak şifre kırmaya olanak tanımıyor, sadece şifrenin kırılmasına yardımcı olacak bir açık, durumun böyle olması bile olayın ciddiyetini artırıyor.

Aslında 13 yıllık olan bu şifreleme türünün açığının bugün bulunması güvenliğinin nasıl üst düzey olduğunu bize gösteriyor.

Nasıl bir saldırı yöntemi?

Saldırı yönteminin adı Key Reinstallation Attacks (Krack) saldırı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu adresteki bilgilerden yararlanabilirler www.krackattacks.com

Nasıl Korunuruz?

Bizim tavsiyemiz Modemlerinizdeki filtreleme özelliği ile sadece bağlanacak cihazlarınızın IP adreslerine izin vermeniz, bunun dışında güvenliğiniz için VPN kullanabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki makalemiz ilginizi çekebilir!

Türkiye`nin En Kararlı Androıd Wifi Hack Arşivi – Tıkla

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox