İlgili Yazılar

Androıd Wifi Şifre Kırma – Rehber

spot_img

Androıd wifi şifre kırma – Şu anda okuduğunuz bu makale TCybers editörleri tarafından ortak hazırlanmış en büyük wifi hackleme araçlarını, kullanımlarını ve etkilerini anlatmaktadır, tek amaç saldırmak değil aynı zamanda alacağınız önlemler konusunda da fikir sahibi olmanız amaçlanmıştır, android wifi şifre kırma konusunda görüp görebileceğiniz en büyük yazı olma özelliğini taşımaktadır.

Wifi Hackleme Konusunda Bilinmesi Gerekenler:

Genellikle internet aleminde bu tür aramalarda telefondan wifi kırma olayı fazlaca abartılarak araştırılan ve sonucunda hayal kırıklığı yaşatan bir eylem, “Android Wifi Şifresi Kırma %100 (Rootsuz Kesin Çözüm)” şeklindeki başlıklar insanları yanıltıp hit kazanmak için yapılan hileler anlaşılması gereken konu: bu durum bilgisayar kullanılarak bile zor yapılan bir işlem kalkıp, android wifi şifre kırma kesin yapacağını düşünmek çok gereksiz bir zihniyete tabidir. Ancak imkansız bir durumda olmadığı için bu yazımızda etkili yöntemlerden ve uygulamalardan bahsedeceğiz.

Root Durumu:

Androıd bir cihaz kullanıyorsunuz ve illegal bir işlem yapıyorsunuz, bunun rootla çalışması gayet normal bir durumdur, rootsuz işleyen yöntemlerde vardır ancak rootlu cihaz wifi şifre kırma konusuda dahil birçok konuda her zaman bir adım öndedir.

Cihazınızı rootlamak istiyorsanız buradaki yazdığımız makaleden yardım alabilirsiniz.

BakınızBüyük Androıd Cihaz Rootlama Rehberi – En Stabil Yöntemler

Genellikle Yöntemlerin Özeti:

Piyasada Kullanılan rootlu yöntemlerin %70 lik bir kısmı WPS açığı olan modemler üzerinde etkilidir, genellikle eski modemler ancak WPA destekleyen modemlerde bile WPS kullanımı mümkündür, bu durumda ihtimaller düşse bile denemeye engel değildir, hatırlatmamız gereken bir diğer konu, bugüne kadar açığı bulunamayan WPA2 şifreleme yöntemi de geçtiğimiz günlerde hacklenmiştir, android wifi şifre kırma wpa2 modemlerde de geçerlidir, buda hiçbir sistemin güvenliğinin uzun  süre devam etmediğinin en büyük göstergelerinden biri olmuştur, konuyla ilgili yazdığımız yazıya ulaşmak için WPA2 Şifreleme Yöntemi Hacklendi! başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Telefondan Wifi Şifre Kırma

Başlangıç Öncesi Kurulması Gereken Araç: Aracımız tabiki Busybox komut aracı Busybox kurulu bir cihaz en azından Wifi şifresi kırma konusunda diğer cihazlardan daha avantajlıdır. Bu konuda yazmış olduğumuz makaleyi okumak ve Busybox`u İndirmek İçin Bu Bağlantıya Tıklayın.

Bilgi: android wifi şifre kırma programı indirirkenkarışıklık olmasın diye her programın indirme bağlantısının bulunduğu özel bir başlık belirleyelim dedik makalemizde yer alan tüm programların .apk formatlı dosyalarına en alttaki İndirmeler başlığından ulaşabilirsiniz.

Androdumpper

İşlem Adımları Rootlu veya Rootsuz cihazımıza aşağıdaki linkden android wifi şifre kırma programı olan AndroDumpper’in gerekli olan sürümünü indirip kuruyoruz ardından wi-fi yi açıp AndroDumpper‘a giriyoruz. wifi şifre kırma android rootsuz işlemi için, girişte küçük bir bilgilendirme metni çıkar kabul ediyoruz. Sağ üst köşedeki dönen oklar tuşuna basın ve taramayı bekleyin . Tarama sonunda çıkan ağlardan en çok sinyali olanı seçin ( Biz TP-Link ağlarını test ettik ve başarılı olduk Test cihazı General Mobile 4G ‘dir varsa TP-Link lere öncelik verin yoksa seçin birini ) ve Bağlanmayı Dene üzerine tıklayın gelen seçenekler arasından cihaz rootlu ise Root Method değilse No Root Method a tıklayın.

Rootsuz Cihaz İçin No Root Method‘a bastıktan sonra gelen menüden özel değil pin yazana basın uygulamamızın türkçesi biraz zayıf ne yazik ki her neyse bastıktan sonra sadece bekleyin size şifreyi vermez ama başarılı olursa otomatik bağlanır (Test Edildi)

Rootlu Cihaz İçin Bağlanmayı Dene‘ ye bastıktan sonra gelen menüden Root Method seçeneğine basıyoruz ardından gelen yerden Özel değil pin veya BruteForce diye iki seçenek işimizi görecektir. Özel Pin Değil Seçeneği Aynı Rootsuz cihazdaki gibi bağlanmasını beklersiniz. BruteForse‘a gelince iki seçeneğiniz vardır birincisi Sözlükten Çekme  bu şekilde tahmin ettiğiniz şifrelerden oluşan bir .txt kaydını buradan okutursanız hepsini teker teker dener aynı BruteForce mantığıyla İkinci seçenek ise Pin Jeneratörü buda girdiğiniz bir pinden kombinasyon üreterek kırmaya çalışır en etkili yöntem iki türlü cihazda da Özel Değil Pin yöntemidir bunun anlamı Pinsiz Dene Demektir.

WPS Connect

Basitçe WPS açığı olan modemlere saldırmanızı ve şifrelerini kırmanızı sağlayan bir araçtır, çok basit bir menüsü vardır verdiğimiz linkden WPS Connect.apk formatlı dosyasını indirin ve Androıd cihazınıza kurun, ardından içerisine girin, sizi aşağıdaki gibi bir sayfa karşılayacaktır.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Burada cevremizdeki wifi ağlarını tarıyor, ve saldırı yapmak için uygun olanları Yeşil renkte gösteriyor, kırmızıyla gösterdiklerinide deneyebilirsiniz ama kıramazsınız, açıkcası umudunuzu kaybetmeyin diye koymuşlar 😀 yeşil renkte olanların üzerine tıklayın gelen pinlerden birini seçin yada kendi zaten otomatik seçer onu deneyin, rootsuz cihazlar bu menüde Try butonuna bassın pek sanmam ama denememize engel yok, cihazı rootlu olanlar ise pinlerin aşağısındaki Use root method seçeneğini aktif etsin sonradan Try butonuna bassın, başarısız olursanız diğer pinleride deneyebilirsiniz yada kendiniz pin tanımlayabilirsiniz.

WPS WPA Tester

Wifi şifre kırıcı program indirmek istiyorsanız birinci seçenek Wps Wpa Tester, wifi sifre kirma programi genelde en bilinen wifi hackleme programıdır, son çıkan sürümü ile ilk çıkan sürümü arasında bana göre fark yoktur, genede farklı bir saldırı algoritması izleyebilir bilemiyorum, dediğimiz gibi denemek sadece denemek gerekiyor. Pro sürümü ile anlatıma devam ediyoruz, indirmek için verdiğimiz linki kullanabilirsiniz.

neo android wifi hacker olarakta bilinen Wpa Tester menüsü bu şekildedir, Ben kesinlikle bu programı rootlu arkadaşların denemesi gerektiğini düşünüyorum o yüzden anlatıma cihazınız rootluymuş gibi devam edeceğim, girişte sizden root izni isteyecektir, İzin Ver butonuna basın, ardından şartlar ve koşullar penceresi gelecektir, burada da kabul ediyorum butonuna basın, şimdi yapmamız gereken, üst bardaki ilk seçenek olan tarama butonuna basarak çevremizdeki ağları taramasını sağlamak (burada dikkat etmeniz gereken nokta, sağ alt taraftaki Wps butonudur, eğer onu işaretlerseniz, Sadece wps şifrelemesini kullanan ağları göster demiş olursunuz, ki buda gayet yerinde bir özellik diğer ağlardaki ihtimal bir hayli düşük neyse diyelim ki denemek istediniz bu butonu pasif yaparak tüm ağları görebilirsiniz

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Tarama yaptıktan sonra gelen ağlardan, çekim gücü en iyi olan ağlardan birini seçerek üzerine tıklayın, açılan panelde bir çeşit uyarı verecektir, işte ihtimal düşük yada ihtimal yüksek gibisinden, burada Yes butonuna basın, saldırı menüsüne girdik şu anda, burada çeşitli saldırı yöntemleri mevcut, yöntemlerin ne işe yaradığını anlatmamın size bir yararı olmayacaktır, en etkili yöntem CONNECT AUTOMATIC PİN yöntemidir belirlediği pinleri teker teker deneyerek kırmaya çalışacaktır, buna ek olarak BRUTEFORCE yönteminide deneyebilirsiniz hatta bu yöntem hakkında biraz konuşmak istiyorum.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Bruteforce Yöntemi: İnsanlar genelde bu yönteme umutsuz olarak bakarlar, ancak etkili bir yöntemdir, bir komşunuz hakkında yada çevreniz hakkında elinizde olan ip uçlarından çeşitli kombinasyonlar üreterek bir .txt kaydı oluşturun ardından bu kaydı cihazdan WPS testera okutun ve taramaya başlayın biraz hayal gücünüzü kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz, mesela komşunuzun bir kızı varsa örnek olarak adıda Tuğçe olsun bu bir ipucudur nereli, hangi takımlı, neyi sever, saplantılı olduğu birşey varmı biraz düşünün ve ardından başlayın üretmeye, tuğçe123456, tuğce341905, 123456tugce, 123456tugcetugce34, 34tugce34, 123456, sifretugce vb.

Diğer yöntemlerde manuel pin denemeCustom Pin yazma bu yöntemlerde basit yöntemlerdir, kullanmak isterseniz deneyebilirsiniz. 

Wifi Kill

Telefondan wifi şifre kırma programı indirmekten ziyade bir nevi yönetim programı Wifi Kill, birçok kez wifi ağımıza bağlanan insanlar yüzünden hızımız yavaşlayabiliyor, heleki yüzsüz komşularınız varsa eve gelip “Ya bizim çocuğun ödevi vardı da şu şifreyi bi versenizde yapsa” deyip acıtasyon yaparak şifreyi alıp bir sene boyunca hunharca kullanan komşulardan sıkıldıysanız biraz eğlenmeyi hak etmişsiniz demektir.

Wifi Kill ile rootlu cihazınızdan diğer cihazların veri akışları nasıl kesilir hep beraber resimli bir şekilde öğreneceğiz, ilk önce verdiğimiz linkden güncel WifiKill sürümünü indirin ve cihazınıza yükleyin, içerisine girerken sizden root izni isteyecektir verdikten sonra aşağıdaki sayfa açılacaktır.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Burada WifiKill başlığının yanındaki başlatma işaretine tıklayacağız ve ağımızı taramasını bekleyeceğiz taradıktan sonra bağlı olan cihazların IP adreslerini bu resimdeki gibi listeleyecek, bu listedeki tüm cihazları aynı anda veri akışına kapatabileceğiniz gibi, teker teker teker de kapatabilirsiniz, hepsini kapatmak için ekranın en altındaki grap all ve kill all butonlarına basmanız yeterli.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Eğer teker teker seçerek veri akışını kesmek isterseniz, herhangi bir IP adresinin üstüne tıklayın ve gelen ekranda aşağıdaki şekilde olduğu gibi yine grap all ve kill all butonlarını aktif edin, ve size kalan veri hızının keyfini çıkarın.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Ağları tekrar serbest bırakmak için başlatma butonunun yerinde olan durdurma butonuna basın. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa yorum kısmından bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Zanti

Zanti yüklü bir cihazın bağlandığı ağa bağlanan başka cihazlar var ise bu cihazlara zanti ile hükmedebilirsiniz. Zanti ile yapabilecekleriniz; Bu cihazlardaki sosyal medya hesap şifrelerini, giriş yaptığı siteleri, açtığı resimleri görebilir, URL yönlendirmesi yapabilir “mesela www.google.com sitesine girdiğinde yapacağınız ayar ile onu facebook.com a yönlendirebilirsiniz” , İndirme yakalayarak indirdiği dosyaları size göndermesini sağlayabilirsiniz bu türde ve tarzda birçok illegal yöntem bulunmakta içerisinde eğer istek olursa kullanımıyla ilgili makale yazabilirim ama isteklerinizi facebook sayfamız üzerinden değilde bu makalenin altından yaparsanız ancak görebilirim.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Nmap – Androıd

Nmap, android cihazlar için de kullanılabilen popüler bir ağ güvenlik tarayıcısıdır. Profesyoneller tarafından şebeke araştırması için kullanılır. Hem rootlu olmayan hem de rootlu telefonlarda çalışır. Bununla birlikte, cihazınız rootlu ise, daha fazla özelliklere erişebilirsiniz.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Wi-Fi Finder

Wi-Fi Finder, 144 farklı ülkede 500.000’den fazla farklı hotspot konumunun bulunduğu çevrimiçi ve çevrimdışı bir dizine sahip ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama, yerel hotspot konumlarını merkezi bir Wi-Fi Finder sunucusuna gönderen kullanıcıları kullanır, ardından tüm Wi-Fi bilgilerini uygulama kullanıcılarına iletir. Wi-Fi hotspot detayını, çağrı yerini görüntüleyebilir, yol tarifi alabilir veya hotspot’u paylaşabilir, sonuçları yere göre filtreleyebilir (cafe, otel vb.) Veya sağlayıcı türünü, etrafınızdaki Wi-Fi hotspot’larını tarayabilirsiniz.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Wi-Fi WPS Unlocker

Wifi Kırma uygulaması olan Wps Unlocker, basitçe menüsü diğer programlarla pekte farklar taşımıyor, verdiğimiz linkden paralı ve son sürümünü indirin ve cihazınıza yükleyip içerisine girin, gelen pencerede Scan yazan tuşa basın, soru sorarsa filan onaylayın, tarama yaptıktan sonra gelen ağlardan birini seçin ve üzerine tıklayın, gelen Uyarı (Warning) ekranında Yes tuşuna basın, gelen panelden örnek pinlerden denemek istediğiniz birini seçin, yada altta yer alan, Try all PİNS seçeneğini aktif hale getirerek hepsini sıraylada deneyebilirsiniz, CONNECT tuşuna basın gelen ekranda cihazınız rootluysa root değilse NO root seçeneğine basın ve bağlanmasını bekleyin.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Fing Network Tools

Fing, şu anda kaç tane kullanıcı ve aygıtın Wi-Fi ağınıza bağlı olduğunu bulacak bir ağ bulma aracıdır. Ayrıca, bağlantı sorunlarını gidermek ve analiz etmek veya ağınıza bağlı olmamaları gereken bağlantıları bulmak için kullanılabilen PingDNS Arama ve izleme rota gibi çeşitli ağ araçları da sunar, her cihazın MAC adresini ve satıcı adını kontrol edebilirsiniz.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Network Spoofer

Network Spoofer, bir başkasının telefonundaki, bilgisayarlarındaki web sitelerini Android akıllı telefonlardan değiştirmenize izin verir. Rootlu cihazlarda çalışmaktadır, verdiğimiz linkden indirip cihazınıza yükleyin, içerisine girin ana panelde Start tuşuna basın, biraz bekleyin (Aslında uygulama içinde birçok araç var ancak kullanımları ayrı bir konu icra etmemizi sağlıyor, belki bir ara ayrıntılı bir konu yazarız) gelen menüden Custom Redirect başlığını bulun ve üzerine tıklayın, açılan ekrana yönlendirmek istediğiniz websitesini yazın örnwww.tcybers.net  ve Tamam butonuna basın, gelen Select gateway ekranında Default getaway seçeneğine tıklayın, ve ağdakileri taramasını bekleyin taradıktan sonra All Devices butonuna basın, gelen ekranda Start diyerek yönlendirme işlemini başlatın.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

DSploit

Uzun zamandır piyasada yer alan bir uygulama ancak kullanıcısı pek yok yani adam akıllı kullananlar baya azda diyebiliriz, Yapabilecekleriniz; Wifi Kill benzeri bir yöntemle ağdakileri ağdan atabilirsiniz, ağınıza bağlı olan cihazların girdiği websitelerine ve kullandıkları verileri görebilme, açık portlara bakabilirsiniz, bağlı cihazlara özellikle masaüstü bir bilgisayarsa çeşitli dosyalar resimler vb. gönderebilirsiniz, paket toplama işlemi yapabilirsiniz, yapabilirsiniz de yapabilirsiniz diyoruz da nasıl yapacaksınız ? demi. Dostlar açıkçası Zanti`nin eski sürümüdür DSploıt o yüzden zanti kullanımı yazımızda bundan bahsedeceğiz.

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Wi-Fi İnspect

Wi-Fi Inspect, sahip olduğu veya izin aldığı ağları izlemek isteyen Bilgisayar Güvenlik uzmanları ve diğer gelişmiş kullanıcılar için tasarlanmış çok amaçlı bir güvenlik aracıdır, saldırıları önlemez ancak size açıkları görmenizi sağlayacak ip uçlarını ve analizleri verebilir, Özellikle yeni hacklenen WPA2 yöntemi için önlemler alabilirsiniz, bu yazımızda bahsettiğimiz gibi WPA2 Önlem Alma

android-wifi-şifre-kırma
android-wifi-şifre-kırma

Android wifi şifre kırma programı apk indir:

Değerli TCybers.Net takipçileri sizler için hazırladığımız bu wifi şifre kırma 2019 yazımız umarız işinize yarar, en iyi android wifi şifre kırma programı hangisi diye soracak olursanız ben Wps Wpa Tester derim, eğer çeşitli problemler ile karşılaşırsanız lütfen bize yorum bölümünden yazarak bildirin, eğer bu arşive sizinde eklemek istediğiniz programlar varsa yine onları da yorum kısmından bildirebilirsiniz, bu tarzda birçok yazı gelecek haberdar olmak için takipte kalmanız dileğiyle.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox