İlgili Yazılar

Windows 10’da Çoklu Masaüstü Özelliği Nasıl Kullanılır?

Windows 10'u daha verimli ve etkin kullanabilmeniz için geliştirilen çoklu masaüstü özelliğini keşfedin!

spot_img

Windows 10 çoklu ekranla çalışmanıza imkân tanıyan oldukça gelişmiş bir işletim sistemi. Her ne kadar çoğu kullanıcı henüz windows 10 çoklu masaüstü geçiş yapmayı henüz keşfetmiş olmasa da sistemin böyle bir özelliği var. Bu sayede kişisel verilerinizi bir masaüstünde, işle alakalı dosyalarınızı ise bir diğerinde saklayabiliyorsunuz.

Veya oyun oynayacaksanız, oyunlarınızı windows 10 çoklu masaüstü özelliği sayesinde ayrı bir masaüstü sayfasında listeleme imkânınız da var. Peki bu faydalı özellik nasıl kullanılır? Gelin hep birlikte bu sorunun cevabına bakalım.

Windows 10 çoklu masaüstü nasıl yapılır?

Çok basit. Bunun tek yapmanız gereken şey Başlat + Tab tuşlarına birlikte basmak. Bu tuş kombinasyonunu yaptığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

“+ Yeni Masaüstü” butonuna tıkladığınız zaman yeni sanal masaüstünüz oluşacaktır.

Veya bu tuşlara birlikte basmak yerine aynı ekranı açmak için Başlat simgesinin hemen sağında yer alan ikona tıklayabilmeniz de mümkün.

Oluşturmuş olduğunuz masaüstü sayfaları arasında geçiş yapmak ise gayet kolay. Bunun için yine Başlat + Tab sekmesini açıp geçiş yapabilirsiniz. Veya windows 10 çoklu masaüstü kısayolu sayesinde Başlat + Ctrl + Sol yön tuşuna basabilmeniz de mümkün. Bu kısayol sayesinde hızlıca bir diğer masaüstüne geçiş sağlanabiliyor.

Programları masaüstü sekmeleri arasında taşımak

Açık olan programları oluşturduğunuz yeni masaüstü sayfasına taşımak için yapmanız gereken ise Başlat + Tab tuşuna bastıktan sonra programa sağ tıklamak.

Açılan minik pencerede “Taşıma hedefi” seçeneğine tıklayarak hangi masaüstüne taşımak istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Windows 10 çoklu masaüstü kapatma

Son olarak oluşturduğunuz yeni windows 10 çoklu pencere sayfalarını kapatmak için Başlat + Tab yaptıktan sonra masaüstünün üzerine gelip “X” işaretine basmanız yeterli.

Windows 10’da yeni masaüstü sayfalarıyla çalışmayı anlattığımız bu rehberi beğendiyseniz, en hızlı Windows sürümünü araştırdığımız bu adresteki yazıya mutlaka bir bakın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox