İlgili Yazılar

WiFi Şifresi Olmadan WiFi’ye Nasıl Bağlanılır?

Başlığı görünce "Yok artık, daha neler?" demiş olmanız muhtemel. Ancak WiFi şifresi olmadan WiFi'ye bağlanabilmek pekala mümkün.

spot_img

WiFi şifresi olmadan WiFi ağına bağlanmak mümkün mü? İlk bakışta imkansız gibi gelebilir, ancak sanılanın aksine bu gayet de olabilecek bir şey. Eğer doğru yöntem ve adımları izlerseniz siz de şifre olmadan WiFi’ye bağlanma işlemini pekala gerçekleştirebilirsiniz.

Diyelim ki ev veya işyerinizde size ait bir WiFi ağı yok ve bir şekilde komşunuzun WiFi ağına bağlanmanız gerekiyor. Bu gibi durumlarda kibarca rica etmek çözüm yolu olabilir, ancak haklı olarak kimse sizinle bedavadan internetini paylaşmak istemeyebilir.

Hal böyle olunca WiFi şifresini bilmeden WiFi ağına bağlanmak için başka yöntemlere başvurmanız gerekecektir.

QR kod ile WiFi şifresi olmadan ağa bağlanabilmek mümkün

Bilenler bilir: Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kayıtlı WiFi ağının şifresini QR kod vasıtasıyla paylaşabilmek mümkün. Eğer siz de bir şekilde komşunuzun veya bağlanmak istediğiniz ağın sahibinin telefonunu elinize alırsanız, kayıtlı WiFi ağının QR kodunu kendinize gönderebilirsiniz.

Veyahut aynı QR kodun fotoğrafını telefonunuza okutup bağlanabilmeniz de mümkün. Şifreyi bilmeden WiFi ağına ancak bu şekilde bağlanabilirsiniz.

Sahte WiFi ağı oluşturmak da bir yöntem

Yukarıdaki yöntem en basit olanıydı. Bunun daha gelişmiş olanında ise WiFi ağının şifresini ele geçirmek için Kali Linux veya Parrot OS gibi bu iş için geliştirilmiş Linux dağıtımlarını kurmanız gerekiyor.

Bu sistemlerde varsayılan olarak yüklü bulunan araçlar sayesinde hedef WiFi ağına saldırı düzenleyip kullanıcıyı ağdan atabilmeniz mümkün. Daha sonra kendi oluşturduğunuz aynı isimli ağa bağlanmasını sağladığınızda şifreyi kolayca ele geçirebiliyorsunuz. 

Tabii bu yöntem etik olmadığı gibi yasal da değil. Başınız ağrıyabilir, bizden uyarması.

Eğer telefonunuzun bağlı olduğu WiFi ağını başka cihazlarla Bluetooth üzerinden paylaşmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox