İlgili Yazılar

Whatsapp’ta Kendime Nasıl Mesaj Atarım?

WhatsApp'ta kendi kendinize mesaj atabileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl yapıldığını hemen öğrenin!

spot_img

“WhatsApp’ta kendime nasıl mesaj atarım?” diye soruyorsanız kesinlikle yalnız değilsiniz! Hızlı notlar almak, sinirlerini boşaltmak veya tamamen eğlence olsun diye WhatsApp’ta kendinize mesaj atmak isteyebilirsiniz. Neticede gün içinde en çok kullandığımız uygulamalardan biri WhatsApp. Not alma uygulamasını açmak yerine WhatsApp’tan kendine mesaj atmak daha kolay olabilir.

Üstelik sadece not almak veya yazılı mesaj göndermek için değil. Saklamak istediğiniz fotoğraf ve videoları da başkaları görmesin diye kendinize gönderebilmeniz mümkün.

Peki bunu nasıl yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Kendinizi rehbere eklemek bir çözüm yolu değil. Çünkü WhatsApp varsayılan olarak kendi kendinize mesaj göndermenizi engelleyecek bir önlem almış. 

Ancak buna rağmen çok kısa sürede WhatsApp’tan kendi numaranıza mesaj göndermek aşağıdaki adımları izleyerek mümkün!

Whatsapp’ta kendime nasıl mesaj gönderebilirim?

  • Cep telefonu veya bilgisayarınızı açın. Ardından Google Chrome veya herhangi bir tarayıcı uygulamasına giriş yapın. 
  • Adres çubuğuna “wa.me/” yazın ve “/” işaretinden sonra kendi cep telefonu numaranızı başına ülkemizin uluslararası kodu olan “90” sayısını koyarak yazın ve Enter’a basın. Örnek bir URL şu şekilde olmalıdır: wa.me/905078941234
  • Karşınıza açılan sayfada WhatsApp’ı açmanız sizden istenecektir. Eğer telefondan bu adrese giriyorsanız WhatsApp uygulaması direkt açılacak ve kendi kendinizle yazışmaya başlayacaksınız. 
  • Şayet PC’den bu URL’ye girdiyseniz açılan pencerede yeşil renkli “Sohbete başla” butonunu göreceksiniz. Ona tıklayın.
  • Eğer bilgisayarda WhatsApp uygulaması yüklü ise o açılır. Değilse hemen altta yer alan “WhatsApp Web’i kullan” yazısının üzerine tıklayabilirsiniz. Böylece kendinizle WhatsApp Web üzerinden yazışmaya başlayabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere WhatsApp’ta kendinize mesaj göndermek hiç de zor bir işlem değil. WhatsApp’ın kendi URL kısaltma servisi olan “wa.me/” üzerinden bunu saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Öte yandan WhatsApp’ta en çok kiminle konuştuğunuzu öğrenmek istiyorsanız bu rehberden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox