İlgili Yazılar

WhatsApp’ta En Fazla Kimle Konuştuğunu Öğrenme

WhatsApp'ta gün içinde ve toplamda en çok mesaj gönderdiğiniz kişileri öğrenme yöntemini anlatıyoruz.

spot_img

WhatsApp’ta en fazla kimle konuştuğunu öğrenmenin teknik olarak mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Çoğu kişi henüz farkında olmasa da dünyanın bir numaralı mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın gizli özelliklerinden birisi bu. Eh, aslında pek de gizli sayılmaz. Daha çok “bilinmeyen” veya “kullanıcıların çoğu tarafından henüz keşfedilmeyen” diyebiliriz.

Her gün WhatsApp üzerinden iş arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle ve aile fertleriyle mesajlaşıyoruz. Merak ettiğinizden veya sırf eğlencesine WhatsApp’ta en çok kimle mesajlaştığınızı öğrenmek istiyorsanız, birazdan bunun yöntemini size anlatacağız.

Gerçek WhatsApp bağımlılarının çok seveceği en çok mesajlaşılan kişiyi öğrenme yöntemi iOS cihazlar için aşağıdaki gibidir.

WhatsApp’ta en fazla kimle konuştuğumu nasıl öğrenebilirim?

Çok basit. Bunun için yapmanız gereken şey şu adımları izlemek.

  • Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki Ayarlar ikonuna basın
  • Daha sonra Veri ve Depolama paneline girin. Ardından Depolama Kullanımı’na dokunun.
  • Burada karşınıza tüm yazışmalarınız telefon hafızasında kapladıkları yerin büyüklüğüne göre sıralanmış şekilde listelenecektir. 
  • En üstte yer alan kişiler, en fazla konuştuğunuz kişilerdir. Yalnız bu liste hesaplanırken sadece yazılı mesajlarınız değil, videolar ve fotoğraflarınız da hesaba katılır. Kişinin ismine dokunduktan sonra tüm detayları alt başlıklar halinde görebilmeniz de mümkündür.

Android cephesinde de durum bundan farklı değil. iOS’un aksine ilgili menüye girmek için sağ alt köşeden değil, üst köşedeki (…) simgesine dokunup Ayarlar’a basmanız gerekiyor, o kadar. Geri kalan tüm menüler yukarıdakiyle aynıdır. 

Yine de size yardımcı olması için bir ekran görüntüsü iliştiriyoruz. WhatsApp Web’den henüz bu menüye girilemiyor.

Bu arada eğer bir telefonda iki tane WhatsApp uygulaması çalıştırma ihtiyacınız varsa hazırladığımız rehbere buradan ulaşabilirsiniz. Yalnız bu yazıda anlatılan rehberin yalnızca Android cihazlar için geçerli olduğunu belirtelim.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
294TakipçilerTakip Et
3,050AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Sayfanın tamamen yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Herhangi bir banner, Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için paraya ihtiyacımız var ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen reklam engelleme beyaz listenize tcybers.net‘i ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.