İlgili Yazılar

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajları Karşı Taraftan Silme

WhatsApp'ta birine yanlışlıkla mesaj mı attınız? Hiç sorun değil. Bu mesajı silmeyi öğrenmek için yazının devamını okuyun!

spot_img

WhatsApp’ta gönderilen mesajın silinmesi özelliği halen daha çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyor. Oysa yanlışlıkla birine veya bir gruba gönderdiğiniz mesajları alıcıların telefonundan silebilmeniz mümkün. Tabii bunun bir dezavantajı var: Mesajı sildiğiniz zaman karşı taraf “Bu mesaj silindi” şeklinde bir uyarı görüyor. Öte yandan attığınız mesajı silmiş olsanız dahi alıcı bildirimi önceden okumuş olabilir.

Yine de whatsapp gönderilen mesajı herkesten silme gayet kullanışlı bir yenilik olarak değerlendirilebilir. Üstelik bunu yapmak gayet kolay. Sadece birkaç dokunuşla siz de whatsapp gönderilen mesajı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp’ta karşı taraftaki mesajları silme nasıl yapılır?

Sanılanın aksine whatsapp karşı taraftaki mesajları silmek çok basit. Android, iOS veya WhatsApp Web üzerinden bu işlemi yapabilmeniz mümkün.

  • Yanlışlıkla bir mesaj, fotoğraf veya video attığınız kişiyle olan sohbet ekranını açın.
  • Gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tutun. Android cihazlarda sağ üst köşede çöp kutusu şeklinde bir simge çıkacaktır. Bu simgeye basın.
  • “Benden sil” ve “Herkesten sil” şeklindeki seçeneklerden “Herkesten sil”i seçin.

Hepsi bu kadar. Gördüğünüz üzere whatsapp gönderilen mesajı geri almak çok kolay.

Mesajların ardından karşı tarafla olan yazışmalarınız silin telefonunuzda yine baloncuk şeklinde gözükür. Bu baloncukların içinde de “Bu mesajı sildiniz” yazar. Alıcı ise bu baloncuğun içinde “Bu mesaj silindi” yazısını görüntüleyecektir.

Bu mesajları da silmenin ve herhangi bir mesaj sildiğinizi karşı tarafın fark etmemesini sağlamak ne yazık ki mümkün değil. Ayrıca whatsapp gönderilen mesajı silme süresi olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Bu süre 4096 saniye yani 1 saat 8 dakika 16 saniyedir.

Evet, mümkün mertebe “whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Eğer bu yazıyı beğendiyseniz WhatsApp’ta silinen mesajları okuma rehberine de bir göz atın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox