WhatsApp`da Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, birçok yeni özelliğiyle sürekli olarak gündeme geliyor, kullanıcılarını yeni özellikler ile bünyesinde tutmaya çalışıyor, bildiğiniz gibi Whatsapp üzerinde gönderdiğiniz mesajları belirli bir süre içerisinde silebilirsiniz, mesaj silindikten sonra, gönderdiğiniz kişide sadece “Bu mesaj silindi” ibaresi yer alır, peki silinen mesajların tekrar görülebileceğini biliyor muydunuz?

Whatsapp üzerinde silinen mesajları tekrar görmek için bir özellik yok, ancak alternatif yazılımlar kullanarak, silinen mesajları görmeniz mümkün, bu konuda yazılmış birçok uygulama var, ancak bazıları ne yazık ki kötü niyetli olabilir, bizim bu konuda test ettiğimiz 2 yöntem var.

Bunlardan birincisi, resmi WhatsApp uygulamasına alternatif olan WhatsApp Plus uygulamasını kullanmak, bu bağlantıya tıklayarak uygulamayı TCybers Market üzerinden güvenli bir şekilde indirebilirsiniz, bu WhatsApp sürümünde birçok özellik bulunmaktadır, daha fazla bilgi almak için bu yazımıza bakabilirsiniz, gelelim silinen mesajları okumaya, Whatsapp Plus`ı cihazınıza yükledikten sonra (Resmi WhatsApp`ı kaldırmanız ve mesajlarınızı yedeklemeniz tavsiye olunur.) kurulumunu yapın ve içerisine girin.

Sağ üst köşeden Seçeneklere tıklayın, sırasıyla Plus Ayarlar/Privacy And Securty/Mesajların silinmesini engelle seçeneğini aktifleştirin, bu işlemden sonra size gönderilen mesajlar silinse bile, sizde gözükmeye devam edecektir.

whatsapp-silinen-mesajlari-okuma-1

İkinci yöntem ise alternatif bir mesaj kayıt yazılımı kullanmaktır, yukarıdaki yöntemi ve şimdi anlatacağım yöntemi ne kadar test etmiş ve onaylamış olsak da, güvenliğinin garantisini veremeyiz bu yüzden bu yöntemleri yaparken iki kez düşünün, şahsi fikrimi soracak olursanız ben yukarıdaki yöntemi uzun zamandır kullanmaktayım.

WhatsRemowed+ uygulaması ile silinen mesajları okumak

  • Play Store`dan veya TCybers Market üzerinden WhatsRemoved+ uygulamasını güvenli bir şekilde indirin, daha sonra cihazınıza yükleyin ve açın.
  • Uygulamanın istediği izinleri verin
  • Uygulama içerisindeki, bildirimleri kaydetmek istediğiniz uygulamalar listesinden Whatsapp`ı seçin.
  • İleri tuşuna basın, gelen sayfada dosyaları kaydet ve izin ver seçeneklerine dokunun.

İşlem bu kadar, bugünden sonra size gelen bildirim ve mesajlar, aynı zamanda WhatsRemowed+ uygulamasına da düşecektir ve mesajlar silinmiş dahi olsa bu uygulama da görünmeye devam edecektir.

Bu yöntemler şimdilik sadece Android cihazlarda çalışmaktadır.

Bu yöntemleri kullanarak rahatlıkla silinen mesajları okuyabilirsiniz, ancak belirttiğimiz gibi güvenlik konusunda endişeleriniz varsa bu yöntemleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, bu veya başka bir konuda problem yaşarsanız forum sitemizde konu açarak uzman kişilerden ve diğer üyelerimizden yardım alabilirsiniz.

Recent Articles

Honor 30 Pro ile ilgili son detay bugün paylaşıldı! 7 gün sonra…

Honor 30 Pro ile ilgili detaylar, çıkış tarihine 15 gün kaldığı günden itibaren büyük bir hızla teknoloji gündemini sallamaya başlamıştı. Son detay...

1 aydır kalkamıyor! Gözlem uydusu için yeni karar…

GISAT-1 yeryüzü gözlem uydusunun lansmanı tekrar ertelendi. Böylelikle 1 ayda 2 kez ertelenmiş oldu. PTI tarafından paylaşılan habere göre, koronavirüs kilitlenmesinden dolayı...

Apple yeniden harekete geçti! Haziran ayında geliyor…

Paylaşılan yeni bir iddiaya göre, ABD merkezli olan teknoloji devi Apple, AirPods Max kulaklığının tanıtımını Haziran ayında İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan WWDC...

Ne Dinleyeceği Konusunda Kararsız Kalanlara Spotify’dan Mükemmel Özellik!

Dünya üzerindeki en popüler müzik akış uygulaması olan Spotifty, son zamanlarda kullanıcı deneyimine oldukça önem vererek; köklü değişiklikler altına imza atmıştı. Bu...

Oppo Reno Ace 2 5G Piyasayı Sallamaya Geliyor! Son 11 Gün Kaldı…

Oppo Reno Ace 2 ile ilgili bir süredir ardı ardına sızıntılar ortaya çıkıyor. Önce tasarımı, sonra da donanım özellikleri sızdırılan Oppe Reno...

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox