İlgili Yazılar

Bir Telefonda İki WhatsApp Kullanma

Yanınızda iki telefon taşımaya gerek kalmadan, tek bir telefona aynı anda iki WhatsApp uygulaması yüklemek ister miydiniz?

spot_img

Bir telefonda iki WhatsApp kullanmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin, çünkü birazdan size bunun geçerli ve en sağlam yöntemini şekilde anlatacağız.

Malum olduğu üzere bir telefona iki WhatsApp kurmak standart WhatsApp uygulamasıyla mümkün değil. Bunun için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem var:

  • WhatsApp Business uygulamasını yüklemek.
  • Uygulama klonlama yöntemiyle mevcut WhatsApp uygulamasını çoğaltmak.

İsminden de anlaşılacağı üzere WhatsApp Business uygulaması kullanıcıların şahsi WhatsApp hesabının yanı sıra kurumsal WhatsApp yazışmalarını yönetmelerini sağlıyor. 

Bir telefonda iki WhatsApp nasıl kullanılır?

Eğer çift hatlı bir telefon kullanıyorsanız SMS onaylamasını yaptıktan sonra siz de WhatsApp Business ile aynı telefonda iki WhatsApp kullanmayı başarmış olacaksınız.

Gelelim ikinci yöntem olan WhatsApp’ı klonlamaya.

Xiaomi ve Huawei marka akıllı telefonlarda uygulama klonlama veya çoğaltma özelliğinin olduğu biliniyor. Bu özellik sayesinde WhatsApp başta olmak üzere aklınıza gelebilecek herhangi bir uygulamanın birebir aynısını kopyalayabilmeniz mümkün. Böylece siz de WhatsApp’ı çoğaltarak ikinci bir hattın yazışmalarını bu kopya uygulama üzerinden yürütebilirsiniz.

Eğer kullandığınız telefonda varsayılan olarak uygulama klonlama özelliği yoksa da üzülmeyin. Bunun için Google Play Store’dan indirebileceğiniz birçok farklı uygulama mevcut. Önde gelen klonlama uygulamalarının isimleri ise şu şekilde:

  • Parallel Space
  • Multiple Accounts
  • App Cloner
  • Multi Space

Örnekler çoğaltılabilir. Eğer iPhone kullanıyorsanız bu tür klonlama uygulamalarının telefonunuza yüklenemeyeceğini biliyorsunuzdur. Elinizdeki tek çıkar yol WhatsApp Business uygulamasını kullanmak olacaktır. iPhone’da iki WhatsApp kullanmak için deneyebileceğiniz alternatif başka bir seçenek mevcut değil ne yazık ki.

Öte yandan iPhone ve Android’de silinen WhatsApp mesajlarını kurtarmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlattığımız rehbere de buraya tıklayıp göz atabilirsiniz. Böylece siz de silinen mesajları kolayca geri getirebileceksiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox