İlgili Yazılar

Whatsapp Profil Fotoğrafını Belirli Kişilerden Gizleme

Diğer WhatsApp kullanıcılarının profil fotoğrafınızı görüntülemesini istemiyor musunuz? Bunu nasıl yapacağınızı öğrenin!

spot_img

WhatsApp profil fotoğrafını belli kişilerden gizlemek teknik olarak mümkün mü? Bu yazıda çoğu WhatsApp kullanıcısının merak ettiği bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Lafı hiç dolandırmadan, kısa yoldan soruya cevap vermek gerekirse “Evet” diyebiliriz. Teknik olarak WhatsApp profilinde kullandığınız fotoğrafı istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilmeniz mümkün. Gizlilik ayarlarına önem veren ve bu doğrultuda birçok yeniliği hayata geçiren WhatsApp, buna imkân sağlıyor.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, WhatsApp’ta kişiye özel profil fotoğrafı gösterme özelliği yok. Yalnızca mevcut profil fotoğrafını kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğine karar verebiliyorsunuz, o kadar. Bunu nasıl yapabileceğinizi ise birazdan anlatacağız.

WhatsApp profil fotoğrafı gizlilik ayarları nasıl yapılır?

Çok basit. Eğer siz de WhatsApp profil fotoğrafını gizlemek istiyorsanız veya kimlerin göreceğini ayarlamak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • WhatsApp uygulamasını son sürüme güncelleyin.
  • Ayarlar > Hesap bölümüne girin.
  • Gizlilik menüsünü açın ve profil fotoğrafı seçeneğine dokunun.
  • Açılan bölümde “Kişilerim” ve “Herkes” veya “Hiç kimse” yazar.
  • Sizin yapmanız gereken “Kişilerim” seçeneğini işaretlemek ve profil fotoğrafınızı görmesini istemediğiniz kişiyi rehberden kalıcı olarak silmek.

Bundan böyle bahsi geçen kişi rehberinize kayıtlı olmadığı için, sizin numaranız karşı tarafta kayıtlı olsa da profil fotoğrafınızı göremeyecektir.

Gördüğünüz üzere WhatsApp’ta profil fotoğraf ayarları son derece basit ve kolay. Siz de saniyeler içerisinde profil fotoğrafınızı kimin görüp kimin görmeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

Eski sevgilinizin, iş arkadaşlarınızın, samimi olmadığınız başka insanların profil fotoğrafınızı görmesini istememeniz gayet normal. Zaten tavsiye edilen gizlilik ayarı da “Kişilerim” seçeneğinin işaretli olması yönünde. Eğer “Herkes”i seçerseniz tahmin edebileceğiniz üzere numaranızı rehberine kaydeden herhangi biri profil fotoğrafınızı görüntüleyebilecektir.

WhatsApp’a dair “Çevrimiçi görünmeyi kapatmak mümkün mü?” başlıklı yazımıza da göz atmayı unutmayın!

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox