İlgili Yazılar

WhatsApp Çevrimiçi Görünmeyi Kapatma Var mı?

Bu yazıda "WhatsApp'ta çevrimiçi görünmeyi kapatmak mümkün mü?" sorusunun cevabını bulacaksınız.

spot_img

WhatsApp çevrimiçi görünmeyi kapatmak uzun süredir kullanıcıların “Keşke” dediği, çıkmasını merakla beklediği özelliklerin arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise çok basit. Çevrimiçi görünmeyi kapattığınızda karşı taraf sizin mesajları okuyup okumadığınızı hiçbir şekilde anlayamaz.

Örneğin sevgiliniz, patronunuz veya mesajına bir süre cevap vermek istemediğiniz herhangi birinin yazdıklarını okuyup sessizliğinizi bu sayede koruyabilirsiniz. Böylece karşı taraf size “Çevrimiçi olduğun halde neden bana cevap vermedin?” sorusunu yöneltemez. Sizce de WhatsApp çevrimiçi kapatma 2020 yılında çıksa güzel olmaz mıydı?

WhatsApp çevrimiçi görünmeyi kapatma özelliği var mı?

Evet, gelelim merak edilen “whatsapp çevrimiçi görünmemek mümkün mü?” sorusunun cevabına. Hayır, ne yazık ki an itibariyle resmî WhatsApp uygulamasını kullanırken çevrimdışı olma özelliği mevcut değil. Eğer uygulama telefonunuzda veya internet tarayıcınızda açıksa rehberinde kayıtlı olduğunuz herhangi birisi bunu rahatlıkla fark edebilir.

İlle de WhatsApp çevrimdışı özelliğini kullanmak istiyorsanız resmî uygulama yerine alternatif APK’ları kullanmanız gerekiyor. Ancak bu uygulamalar sadece Android’de çalışıyor ve WhatsApp Web’i açtığınız zaman işlevini yitiriyor. Yani yine karşı tarafa çevrimiçi gözükebiliyorsunuz.

Alternatif APK’lar çok riskli

Dahası bu tür APK’lar resmî olmadığı için bünyesinde bazı riskleri de barındırıyor. Yazışmalarınız üçüncü şahıslar tarafından görülebilir, kayıt altına alınabilir. Bu yüzden kesinlikle yayımcısı WhatsApp olan uygulamaları telefonunuza yüklemenizi, alternatif uygulamalara güvenmemenizi tavsiye ediyoruz.

WhatsApp’ta çevrimdışı gözükmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli husus da bu. Resmî olarak bu özelliği kullanabilmek mümkün olmadığı için size WhatsApp çevrimiçi görünmeyi kapatma özelliğini vaat eden hiçbir uygulamaya güvenmemenizde fayda olacaktır.

Bu arada WhatsApp’ta QR kod kullanarak başka insanların size kolayca mesaj atabilmesini sağlayabilmeniz mümkün. Son güncellemeyle gelen bu yeniliği kullanmayı öğrenmek istiyorsanız sizi bu adrese alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox