İlgili Yazılar

WhatsApp Profil Fotoğrafı Gizleme

WhatsApp'taki profil fotoğrafınızı gizlemek için yapmanız gerekenleri bu yazıda anlatıyoruz.

spot_img

WhatsApp profil fotoğrafı gizleme yöntemi sayesinde yalnızca belli kişilerin resminizi görebilmesini sağlayabilmeniz mümkün. Son dönemde Facebook ve Instagram’ın yanı sıra WhatsApp da gizlilik ayarlarına iyice önem vermeye başladı. Yeni eklenen bir özellik sayesinde ise WhatsApp kullanıcıları profil fotoğraflarını istedikleri kişilere gösterebiliyorlar.

Siz de WhatsApp profil fotoğrafını belli kişilere gösterme işlemi uygulayabilirsiniz. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız da hiç sorun değil. Birazdan anlatacağımız basit birkaç adımı uygulayarak kolayca “WhatsApp profil resmimi kimler görebilir” ayarını yapabileceksiniz.

Evet, hazırsanız başlayalım!

WhatsApp profil fotoğrafı nasıl gizlenir?

Çok basit! Hemen aşağıdaki yönergeleri yerine getirin ve WhatsApp’ta istemediğiniz kişilerin fotoğrafınızı görmesini engelleyin.

  • iOS veya Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin.
  • Ayarlar > Hesap bölümüne gelin.
  • Karşınıza “Gizlilik” başlığı gelecektir. Ona basın. Ardından “Profil fotoğrafı” yazan yere dokunun.
  • “Herkes” olan ayarı “Sadece kişilerim” şeklinde güncelleyin. Böylece yalnızca sizin rehberinize kayıtlı olan kişiler profil fotoğrafınızı görüntüleyebilecektir.

Bunun haricinde profil resminizi görmesini istemediğiniz özel birisi varsa onu rehberinizden silmeniz yeterli olacaktır. Gördüğünüz üzere WhatsApp profil resmini Belirli Kişilerden gizlemek gayet kolay.

Ayrıyeten kimsenin fotoğrafınızı görüntülemesini istemiyorsanız WhatsApp profil resmini kaldırma yoluna gidebilirsiniz. Bu da bir seçenek, ancak çoğu kullanıcı bunu tercih etmiyor. Çünkü bu sefer aile, eş dost ve iş arkadaşları da profil fotoğrafını görememiş oluyor.

Karşı taraf bunu anlayabilir

Yalnız burada dikkat çekmek istediğimiz bir nokta var: Düne kadar profil resminizi gören kişi birden fotoğrafın kaldırıldığını gördüğünde sizin onu rehberinizden sildiğini anlayacaktır. Bu sizin için sorun oluşturabilecekse dikkatli davranmanızda fayda var. Bizden uyarması.

Bu arada WhatsApp gruplarında sadece yöneticinin mesaj göndermesine izin vermek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınıza dair hazırladığımız yazıya göz atın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox