İlgili Yazılar

WhatsApp Grubunda Sadece Yöneticinin Mesaj Göndermesine İzin Verme

Kurduğunuz WhatsApp grubunda sadece yönetici olarak sizin mesaj gönderebilmeniz mümkün.

spot_img

WhatsApp grubunda sadece yöneticinin mesaj göndermesine izin vermek teknik olarak mümkün mü? Telegram ve BiP kullanan çoğu kişi var olan bu özelliğin WhatsApp’ta da olup olmadığını merak ediyorlar. Kısa yoldan cevap verelim: Evet, WhatsApp gruplarında mesaj kısıtlama özelliği mevcut.

Yani oluşturduğunuz gruplarda katılımcıların mesaj yazma yetkisini kısıtlayabiliyorsunuz. Bu durumda sadece siz mesaj paylaşırsınız, onlar sadece okumakla yetinirler. Birazdan sizlere WhatsApp grubunda sadece yöneticinin mesaj göndermesine izin verme özelliğini nasıl açacağınızı anlatacağız.

WhatsApp grubunda sadece yöneticinin mesaj göndermesine nasıl izin verilir?

Android ve iOS işletim sistemine sahip cep telefonları üzerinden WhatsApp grubunda sadece yöneticinin mesaj göndermesine izin vermek mümkün. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir.

  • Ayarlarını düzenlemek istediğiniz WhatsApp grubunu açın.
  • En üstteki grup ismine dokunun.
  • Açılan menüden “Grup ayarları”na gelin.
  • “Mesaj gönderebilir” kısmına basın.
  • Varsayılan olarak seçili olan “Herkes” seçeneğini “Sadece yöneticiler” olarak değiştirin.

Hepsi bu kadar! Bu ayarı yaptıktan sonra WhatsApp grubuna giren normal katılımcılar, mesaj kutucuğunun üzerinde “Sadece yöneticiler mesaj gönderebilir” şeklindeki uyarıyı görüntülemeye başlayacaklardır.

Bir işveren olarak çalışanlarınıza işle alakalı bildirimler yaptığınız bir grup olabilir. Veya indirim fırsatlarını paylaştığınız bir WhatsApp grubu varsa yine bu ayarı yapabilirsiniz. Böylece alakasız kişilerin mesaj atıp laf kalabalığı yapmasının önüne geçmiş olursunuz. Tercih sizin.

Eğer yarın bir gün bu ayarı geri değiştirmek istiyorsanız da yapmanız gereken şey basit. Grup ayarlarına giriş yaptıktan sonra “Mesaj gönderebilir” ayarını “Herkes”e döndürdükten sonra katılımcıların tamamı mesaj göndermeye başlayabilirler. Dönem dönem bu ayarı açıp kapatmak tamamen sizin elinizde olan bir şey.

Öte yandan “WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere ne olacak?” sorusunu cevapladığımız yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox