İlgili Yazılar

WhatsApp Kalın – İtalik – Çizgili Yazma

WhatsApp'ta gönderdiğiniz mesajları kalın, italik veya altı çizili hale getirmeyi bilmiyorsanız doğru yere geldiniz.

spot_img

WhatsApp kalın mesaj yazma özelliğine uzun süredir sahip, ancak ne yazık ki WhatsApp mesajları italik yazmayı çok fazla bilen yok. Eh, haksız da sayılmazlar çünkü WhatsApp bu özelliğin reklamını çok fazla yapmış değil. Ancak uzun paragraflardan oluşan mesajlarınızın alıcılar tarafından daha iyi anlaşılmasını istiyorsanız, siz de WhatsApp altı çizili mesaj yazma özelliğini kullanabilirsiniz.

An itibariyle WhatsApp’ta yazdığınız herhangi bir mesajı kalın, italik (yatay) veya üstü çizili yazabiliyorsunuz. Eğer karşı tarafa bir kod parçası gönderiyorsanız, bunun için özel biçimlendirme yapabilmeniz de mümkün.

WhatsApp kalın mesaj nasıl yazılır?

Çok basit. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

Kalın: Herhangi bir sözcüğü kalın hale getirmek istiyorsanız, ilgili metnin başına ve sonuna “*” işareti koyun. Tabii tırnak işaretleri olmadan. Bunun örnek kullanımı “*burası çok önemli*” şeklindedir.

İtalik: İtalik, yani yatay mesaj yazabilmek de WhatsApp’ta mümkün. Yine “Kalın” örneğinde olduğu gibi italik yapmak istediğiniz metnin başına ve sonuna alt tire koymanız yeterli. Mesela “_italik metin_” gibi.

Üstü çizili: Genellikle bir ifadenin yanlış ve geçersiz olduğunu belirtmek için kullanılan üstü çizgili karakterleri WhatsApp’ta da kullanabiliyorsunuz. Üstelik yapmanız gereken mesajın önüne ve arkasına “~” simgesini koymak, o kadar. Mesela “~üstü çizili mesaj~” gibi.

Kod: Karşı tarafa bir kod parçası gönderecekseniz veya atacağınız mesajın aralıklı gözükmesini istiyorsanız Monospace yazı tipini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kelimelerin başına ve sonuna ““`” simgesini kullanmak. Üç tane tırnak işareti yani. Ardından mesajınızı “```kod parçası```” şeklinde gözükecektir.

Eğer tüm bunlarla hiç uğraşmak istemiyorsanız Android veya iPhone üzerinden WhatsApp yazışmalarını seçebilir, “Daha” seçeneğine bastıktan sonra biçimlendirme yapmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp gruplarını sessize alma yöntemini gösterdiğimiz yazıya ise bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox