İlgili Yazılar

Roblox’ta Koordinatlarınız Nasıl Bulunur?

Roblox’ta koordinat bulmak çoğu mod geliştiricisinin takıldığı ve yapmakta zorlandığı konuların başında geliyor. Oyuncunun koordinatını doğru tespit ederseniz,...

WhatsApp Grubu Nasıl Sessize Alınır?

WhatsApp gruplarından çok fazla bildirim mi alıyorsunuz? Bu grupları sessize alma yöntemini öğrenmek için doğru yerdesiniz!

WhatsApp grubu bildirimlerini sessize almak günümüzde birçok farklı WhatsApp grubunun üyesi olan kişiler tarafından sıkça uygulanan bir yöntem. Neticede bugün WhatsApp kullanan hemen herkes işyeriyle alakalı grupların yanı sıra aile ve arkadaşların da olduğu grupların bir üyesi konumunda. Her gün bu gruplara onlarca, hatta yüzlerce mesaj geldiğini hesaba katarsak telefona sürekli bildirim gelmesi hayli can sıkıcı olabilir.

Peki bu sorunun bir çözümü yok mu? Elbette ki var. Yazının girişinde bahsettiğimiz WhatsApp grubunu sessize alma yöntemi, bu sorunun en etkili çözümü.

WhatsApp grubu bildirimlerini sessize almak

Öncelikle şunu belirterek başlayalım: Android’de WhatsApp gruplarını sessize almak ile aynı şeyi iPhone’da yapmak arasında herhangi bir fark yok. İsteyenler WhatsApp Web üzerinden dahi grubu sessize alma işlemini yapabiliyorlar.

Hazırsanız bu işlemi nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

  • WhatsApp uygulamasını açın ve bildirimlerini sessize almak istediğiniz grubun yazışmalarını açın.
  • Sağ üst köşede (…) simgesini göreceksiniz. Bu simgeye dokunun.
  • Karşınıza “Bildirimleri sessize al” seçeneği çıkacaktır. Bu seçenek sayesinde grubun bildirimlerini sessize alabilirsiniz.

Hepsi bu kadar! Gördüğünüz üzere iPhone WhatsApp grup bildirimlerini sessize almak gayet basit.

Bu arada bahsi geçen menüde 8 saat, 1 hafta veya her zaman olmak üzere karşınıza üç farklı seçenek sunulur. Grubu ne kadar süre boyunca sessize almak istiyorsanız onu işaretleyin. İhtiyaç duyduğunuz anda yine aynı menüden grup bildirimlerinin sesini açabilmeniz de mümkündür.

Son güncellemeye kadar WhatsApp grubu bildirimleri en fazla 1 seneliğine sessize alınabiliyordu. Fakat kullanıcılardan gelen talepler üzerine WhatsApp’ın sahibi Facebook yeni bir güncelleme yayınlayarak bu sınırı tamamen kaldırarak “Süresiz” hale getirdi. 

Bu arada WhatsApp üzerinden kendinize mesaj gönderme yöntemini merak ediyorsanız, bu bağlantıyı takip ederek bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,677BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
489TakipçilerTakip Et
3,020AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Roblox’ta Koordinatlarınız Nasıl Bulunur?

Roblox’ta koordinat bulmak çoğu mod geliştiricisinin takıldığı ve yapmakta zorlandığı konuların başında geliyor. Oyuncunun koordinatını doğru tespit ederseniz,...

Tinder’da Gold Aboneliği Nasıl İptal Olunur?

Tinder'da Gold aboneliğini iptal etmek sanılanın aksine gayet kolay. Üstelik bunun için herhangi bir web sitesini ziyaret etmeniz gerekmiyor. Doğrudan Tinder uygulaması...

Waze’de Biri Nasıl Engellenir?

Waze’de başka bir kullanıcıyı engellemek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazının devamında Google...