İlgili Yazılar

TikTok Dondurma – TikTok Hesap Dondurma

TikTok hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce bir süreliğine dondurmak mı istiyorsunuz? Yöntemi bu yazıda!

spot_img

TikTok hesap dondurma istiyor, ancak bunu nereden yapacağınızı uygulamayı karıştırmanıza rağmen bulamıyor musunuz? Hiç sorun değil. Bu yazıda sizlere TikTok hesabını geçici süreliğine dondurmaya dair merak ettiğiniz her şeyi anlatacağız. Hazırsanız başlayalım!

TikTok hesabını silmeden dondurmak mümkün mü?

En sonda söylenmesi gerekeni lafı hiç uzatmadan en başta söyleyelim: Facebook, Instagram ve Twitter gibi alternatiflerin aksine TikTok’ta hesap dondurmak teknik olarak mümkün değil. Özellikle gençler arasında çok popüler olan uygulamanın böyle bir özelliği ne yazık ki yok. En fazla hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz, o kadar.

Geçici bir süreliğine TikTok’tan uzaklaşmak istiyorsanız hesabı askıya alma veya dondurma imkânının olmaması çok kötü. Fakat halen daha beklenen bu güncelleme TikTok’a gelmiş değil. Bu yüzden eğer kendinizi TikTok’tan uzak tutmak istiyorsanız uygulamayı telefonunuzdan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

TikTok hesap dondurma nasıl yapılır?

Evet, belirttiğimiz üzere TikTok profilini dondurma seçeneği henüz uygulamaya gelmedi. Ancak isterseniz kalıcı olarak TikTok hesabını silmek yine sizin elinizde. Fakat bu işlemlere başlamadan önce şunları aklınızda tutmanızda fayda var: Bir kere TikTok hesabını sildiğiniz zaman bunun geri dönüşü yoktur. Takip ettiğiniz hesaplar, sizi takip eden profiller, tüm paylaşım ve beğenileriniz kalıcı olarak silinir.

Dolayısıyla yarın bir gün pişman olma ihtimaliniz varsa TikTok hesabını kalıcı şekilde silmeniz tavsiye edilmez. Bunun yerine daha önce de belirttiğimiz üzere uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanız daha akıllıca olacaktır. Veya Android ve iOS cihazlarda var olan dijital denge uygulamaları ile TikTok kullanımını günlük belli bir dakika ile sınırlandırabilirsiniz.

Bu arada TikTok’ta gezinirken beğendiğiniz videoları hesabınıza bakan diğer insanların görmesini engellemek ister miydiniz? Cevabınız evetse bu gizlilik ayarını yapmak için sizi şu adresteki rehberimizi okumaya davet ediyoruz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox