İlgili Yazılar

TikTok Beğenilen Videoları Gizleme

TikTok'ta varsayılan olarak "Herkese açık" olan beğenilen videolar ayarını gizliye çevirebilmeniz mümkün.

spot_img

TikTok beğenilen videoları gizleme özelliğinden haberdar mıydınız? Özellikle gençler arasında her geçen gün popülerliği yükselen TikTok’ta beğenilen videoları gizleme imkânınız var. Bu çok önemli gizlilik ayarı sayesinde meraklı gözler sizin kalp attığınız videoları göremezler. 

Şayet “TikTok beğenilen videolar nasıl gizlenir?” sorusunun cevabını arıyorsanız, yazımızı okumaya devam edin. Böylece siz de profilinizin gizliliğini sağlamlaştırabilirsiniz.

TikTok beğenilen içerikler nasıl gizlenir?

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var: Dublaj yapan bir komedyen veya jimnastik hareketleri sergileyen bir ünlü olsun, hiç fark etmez, TikTok’ta beğendiğiniz her video istisnasız olarak profilinizin “Beğenilen videolar” kısmına kaydedilir. Böylece gelecekte beğendiğiniz videoları tekrar izlemek isterseniz, profilinizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ancak aynı şekilde sizi takip eden veya profilinize bir şekilde denk gelen yabancılar da beğendiğiniz videoları izleyebilir. Kalp işareti koyduğunuz videoları sevgilinizin, anne babanızın veya başka herhangi birinin görmesini istemiyorsanız TikTok gizlilik ayarlarını kurcalamanın vakti gelmiş demektir.

Eğer hazırsanız TikTok’ta beğenilen videoları gizleme yönteminden bahsettiğimiz bölüme geçelim.

  • TikTok uygulamasını açın. Sol alt köşedeki “Profil” butonuna basın.
  • Sağ üst köşedeki (…) şeklindeki üç nokta simgesine basın. “Ayarlar ve gizlilik” bölümü gelecektir.
  • “Gizlilik” menüsünü açın. İlgili sayfada “Kimler beğendiğiniz videoları görüntüleyebilir?” kısmı yer alacaktır. 
  • Varsayılan olarak “Herkes” şeklindeki ayarı “Sadece ben” olarak değiştirin.
  • Hepsi bu kadar! Böylece siz de saniyeler içinde TikTok’ta beğenilen videoları yalnızca kendinizi görüntüleyeceği şekilde ayarlayabilirsiniz.

Eğer TikTok’ta başkasının beğendiği videoları görüntülemek istiyorsanız ilgili profili ziyaret edip kalp şeklindeki karakterin bulunduğu sekmeye geçiş yapabilirsiniz. Böylece karşı tarafın beğendiği tüm TikTok videoları karşınıza çıkacaktır.

Öte yandan TikTok’ta tıpkı Instagram veya Facebook’ta olduğu gibi canlı yayın yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için yapmanız gerekenleri hazırladığımız rehberde bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox