İlgili Yazılar

Telegram Telefon Numarası Gizleme

WhatsApp'ın en dişli alternatifi Telegram'da telefon numaranızı gizlemek sanılanın aksine gayet kolay.

spot_img

Telegram telefon numarasını gizleme yöntemi sayesinde sizler de mesajlaşmalarınızı yüzde 100 anonim bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Malum, şu sıralar Telegram’a kitleler halinde bir geçiş söz konusu. WhatsApp’ın son dayatmasının ardından insanlar Telegram kullanmaya başladı.

Telegram’a kayıt olurken tıpkı WhatsApp örneğinde olduğu gibi telefon numarası vermeniz ve numaranıza gelen SMS’i girmeniz gerekiyor. Fakat WhatsApp’ın aksine sonradan bu telefon numarasını gizleyebilmeniz mümkün. Böylece rehberinizdeki kişiler sizi isteseler de bulamazlar.

Dahası, takip ettiğiniz kanal ve gruplarda anonim olarak takılabilirsiniz. Kimse size ulaşamaz. 

Yazıyı okumaya devam ederek sizler de “Telegram telefon numaramı nasıl gizlerim?” sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Telegram telefon no gizleme

Öncelikle şunu belirtelim: Telegram’ın varsayılan gizlilik ayarları sayesinde karşı tarafta telefon numaranız gözükmez. Tabii eğer alıcının rehberine kayıtlı değilseniz. Bu yüzden mesajlaşmak için karşı tarafın sizin “@” ile başlayan rumuzunuzu bilmesi yeterli.

Rehberinizdeki kişiler de size ulaşamasın istiyorsanız, yapmanız gerekenleri hemen aşağıda sıralayacağız.

  • iOS veya Android üzerinden Telegram uygulamasını açıp Ayarlar’a girin.
  • Gizlilik sekmesini bulun. Burada profil fotoğrafı dahil olmak üzere bilgilerinizi kimin görüp göremeyeceğine karar verebilirsiniz.
  • Telefon numaranız da buna dahildir. “Herkes, Hiç kimse veya Rehber” seçeneklerinden size uygun olanı tercih etmeniz yeterli.
  • Eğer “Hiç kimse” seçeneğini işaretlerseniz rehberinde kayıtlı olduğunuz kişiler dahi sizin Telegram kullandığınızı göremez. Bu ayar size tam gizlilik sağlar.

Gördüğünüz üzere Telegram’da telefon numarasını gizlemek WhatsApp’ın aksine gayet kolay. Uygulamanın “Ayarlar > Gizlilik” sekmesini biraz daha kurcalarsanız çok daha gelişmiş gizlilik ayarlarının var olduğunu görebilirsiniz.

Eğer Telegram’da kalıcı olacağınızı düşünüyorsanız grup kurma, yönetme ve ayrılmaya dair yazmış olduğumuz rehberi okumanızda fayda var. Grupların yanı sıra Telegram’da kanal oluşturabilmeniz de mümkün.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox