İlgili Yazılar

Telegram Kullanıcı Adı Oluşturma, Değiştirme ve Silme

Telegram'da daha rahat mesajlaşmak için kullanıcı adınızı oluşturabilir, ardından istediğiniz gibi bu kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

spot_img

Telegram kullanıcı adı oluşturma sayesinde arkadaşlarınızın sizi bu popüler mesajlaşma uygulamasında bulmasını kolaylaştırabilmeniz mümkün. Uzun telefon numaranızı yazmak yerine doğrudan kullanıcı adınızı arama kutucuğuna yazarak size ulaşabilirler böylece. 

Normalde telegram kullanıcı adı almak gayet kolay. Ancak çoğu kişi uygulamanın “Ayarlar” menüsünü hiç kurcalamadığı için bu özelliğin farkına bile varmıyor. Dahası oluşturmuş olduğunuz bu kullanıcı adını sonradan değiştirebilmeniz de mümkün.

Telegram’da kullanıcı adı nasıl oluşturulur?

Çok basit. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Telegram uygulamasını açın ve sol taraftaki ☰ simgesine dokunun. 

Buradan “Ayarlar” butonuna basın ve telefon numaranızın altında yer alan “Kullanıcı adı” bölmesine basın.

Evet, buradan telegram kullanıcı adı ekleme işlemini yapabilirsiniz. A-Z,0-9 harf ve rakamları arasında en az 5 karakterden oluşacak şekilde kendi Telegram kullanıcı adınızı belirleyebilirsiniz. Ek olarak “_” şeklindeki alt tire simgesini kullanabilmeniz de mümkündür.

Belirlediğiniz kullanıcı adı müsaitse ekranda yeşil tik simgesi belirecektir. Sağ üst köşedeki “Kaydet” butonuna basarak bu bölümden artık ayrılabilirsiniz.

Android ve iPhone’lar için bu işlemler birebir aynı.

Telegram’da kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Evet gelelim telegram kullanıcı adı değiştirme işleminin nasıl yapıldığına. Bu da tıpkı kullanıcı adı oluşturma işlemi kadar basit ve tamamen aynı bölümden yapılıyor.

  • Telegram > Ayarlar > Kullanıcı adı bölümüne girin.
  • Belirlediğiniz yeni kullanıcı adını yazın ve ekranda “Bu kullanıcı adı müsiat” yazısı” çıktıktan sonra sağ üstteki tik simgesine basarak yaptığınız değişiklikleri kaydedin.
  • Hepsi bu kadar!

Bu arada Telegram’da kullanıcı adı değiştirmek üye olduğunuz gruplardan ve takip ettiğiniz kanallardan çıktığınız anlamına gelmiyor. Abonelikleriniz olduğu gibi kalmaya devam edecektir, endişeniz olmasın.

Şayet rehberimizi beğendiyseniz çok okunan “Telegram’dan büyük atak, Whatsapp tarihe mi karışıyor?” başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox