İlgili Yazılar

Telegram’dan büyük atak, Whatsapp tarihe mi karışıyor?

Telegram, anlık kullanıcı sayısında her geçen gün Whatsapp'a yaklaşmaya devam ediyor. Eğer artış hızı sabit kalırsa; birkaç yıl içerisinde Whatsapp'ı geçmiş olacak.

spot_img

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması unvanını taşıyan Whatsapp, bu unvanı Telegram’a verecek gibi duruyor. Whatsapp’tan çok daha kullanışlı özelliğinin olması, 1. sınıf güvenlik sunması ve devamlı güncellenmesi sebebiyle kullanıcıların oldukça sık bir şekilde tercih ettiği Telegram, Whatsapp’tan bu unvanı alma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Öyle ki, bugün yaptıkları duyuru bunu kanıtlar nitelikte.

Bugün Telegram, bir hedef taşını daha geçtikleriyle ilgili duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre Telegram, küresel olarak 400.000.000’dan fazla kullanıcıya ulaştı. Bu şirketin bir önceki raporuna göre 100 milyon kullanıcı artışı yaşadığını gösteriyor. Eğer Telegram bu hızla devam ederse; birkaç yıla WhatsApp’ı anlık kullanıcı konusunda geçmesi oldukça yüksek bir ihtimal.

Sağlık Bakanlıklarıyla ortaklık kurdu

Telegram, sadece mesajlaşma uygulamasının yanı sıra attığı sosyal adımlarla da adından sık sık bahsettiriyor. Yeni tip koronavirüs olan COVID-19 salgını esnasında kullanıcılarına şeffaf bir şekilde yardımcı olabilmek adına 17 farklı ülkenin Sağlık Bakanlıkları ile ortaklık kurdu. Bu ülkelerin bakanlıkları, Twitter’da olduğu gibi Telegram kanalı üzerinden de bilgi aktarımında bulunuyor.

Eğitim girişimi başlattı

Telegram, aynı zamanda öğrencilerin koronavirüs sebebiyle evde sıkılmaları sebebiyle bir eğitim girişimi de başlattı. Bu kapsamda kısa süre önce eğitim içerik oluşturucuları için toplam olarak 400.000 € ödenek ayırdıkları açıklanmıştı.

Ayrıca Telegram kanallarında çevrimiçi oyun oynama ve Quizbot özelliğiyle birlikte çok daha eğlenceli grup sohbetleri oluşturulmaya başlandı.

Bu ve bunun gibi birçok yenilikle son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Telegram, sadece anlık mesajlaşma, durum ve arama özellikleri bulunan Whatsapp’ı fonksiyonel açıdan geri bıraktı. Birkaç yıl içinde ise anlık kullanıcı açısından geride bırakması bekleniyor.

TCybers Telegram kanalına katıldınız mı?

Telegram, Dünya genelinde yaygınlık kazanırken, biz de sizleri teknoloji, sinema ve bilim alanında bilgilendirmek adına Telegram kanalı oluşturduk. Kısa süre önce TCybers Artık Telegram’da! makalemizle duyurusunu yaptığımız kanalımız her geçen gün büyüme devam ediyor. Sizler de katılım gerçekleştirerek; içeriklerimize en hızlı şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

KaynakBeebom

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox