İlgili Yazılar

Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar

spot_img

Rootlu cihazlarda olması gereken uygulamalar nelerdir? linux tabanlı mobil işletim sistemi android üzerinde, birçok sistem kaynaklı değişiklik yapmak mümkün, bu değişiklikleri özgürce yapılmasını sağlayan başlıca nedenlerden biri, android işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması, ancak yine de bu işlemlerin yapılması son kullanıcılar için göründüğü kadar kolay değil (son kullanıcı: yazılımı alan en son, sadece tüketim amacı güden, yazılım bilgisinden yoksun kişilerdir) peki son kullanıcı olmaktan nasıl kurtulunur? ve bu değişim işlemleri için neler yapılması gerekir?

Değişim işlemleri için cihazınıza root atmanız gerekir, root yetkisi birçok işlem yapmanıza olanak tanır, peki nasıl root atılır? root atma işlemi için bir rehber makalesi yazdık Android Cihaz Rootlama Rehberi başlıklı yazımız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Gelelim yazımızın asıl içeriğine, bu yazımızda size istediğiniz hackleme ve düzenleme imkanlarını sunacak, daha doğrusu lucky patcher benzeri uygulamaların bir listesini paylaşacağız.

Rootlu cihazlarda bulunması gereken uygulamalar

Bilgi: Rootlu cihazda olması gereken uygulamaların indirme bağlantıları, bir karışıklığa sebebiyet vermemek için, makale sonundaki İndirmeler başlığı altındadır.

Lucky patcher gibi uygulamalar bulmak bu yazımız sayesinde oldukça basitleşecek, bu yazımız bu konudaki ilk serimiz olacak ve sürekli seriyi güncelleyeceğiz.

Root Essantials

Root izni ile çalışan bir araç olan Root Essantials lucky patcherin yaptığı birçok işlemin yanında, kendine özgü birçok işlemi de yapmaktadır, bu işlemlerden en önemlisi, Android`de Uygulama Yükleme Konumunu SD Kart Yapma adlı makalemizde anlattığımız uygulama yükleme yerini sd kart yapma özelliğidir.

Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar
Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar

XPosed Modülleri

Bir uygulama olarak değil de bir proje olarak bahsedebileceğimiz, xposed modülleri arşivindeki uygulamalar, ne yazik ki, Lucky Patcher`ı geride bırakacak özelliklere sahip, bu konuda xposed nedir?, nasıl yüklenir?, en güncel yükleme şekli nedir? gibi sorularınız için hazırladığımız XPosed Nasıl Yüklenir? başlıklı geniş ve detaylı anlatımların yer aldığı makalemizi okuyarak, sizde xposed`ı kurabilirsiniz, ayrıca En İyi Xposed Modülleri başlıklı yazımız ile, modüller hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar
Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar

HEBF Optimizer

Yine bir çok android kullanıcısının haberdar olmadığı uygulamalardan biridir, batarya üzerindeki optimizasyon yöntemleriyle tanınıyor olsa da aslında içinde birçok özellik barındırmakta, bunlardan örnekler isteyecek olursanız, Oyunlar için ram kullanımını optimize etme ve oyun hızlandırma, cihaz CPU kullanımını değiştirme gibi işlemler örnek olarak verilecek en güzel işlemeler arasındadır, HEBF Optimizer ile ilgili yazdığımız Android Batarya Ömrü Uzatma başlıklı yazımız ile HEBF Optimizer ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir, isterseniz bataryanız üzerinde değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz.

Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar
Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar

Root ToolCase

Yeni nesil root yönetim, programlarından biri olan Root ToolCase ile birçok işlemi yerine getirmeniz mümkün, bunlara örnek isteyecek olursanız, Gelişmiş yeniden başlatma, bunun ne işe yaradığını bilmiyorsanız büyük kayıptasınız demektir, Android Hızlı Başlatma Fast Reboot Nedir konulu yazımız ile bu konu da detaylı bilgi alabilirsiniz, ardından, uygulama yönetme menüsü ile lucky patcher`in yaptığı birçok işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar
Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar

ToolHero

Muhtemelen bu uygulamayı ilk defa duyuyorsunuz, çünkü bizde facebook sayfamıza mesaj atan bir takipçimiz ile öğrendik, bu takipçimiz sayesinde öğrendiğimiz ToolHero ile rootlu cihazlarda İMEİ değiştirme işleminden tutunda, birçok işleme kadar yönetmeniz mümkün, uygulama asya merkezli bir grup tarafından geliştirilmiş, şimdilik ingilizce dil desteği mevcut ancak biz ilerleyen zamanlarda, birçok dil desteğinin dolayısıyla Türkçe dil desteğininde geleceğini öngörüyoruz, bu uygulamayı kullanarak imei değiştirmek isteyen arkadaşlar için söylüyorum; dil konusunda sorun yaşama ihtimaliniz olduğu için bunun yerine sizler için hazırladığımız, geniş IMEI Değiştirme (Root`suz – Rootlu) başlıklı yazımız ile imei değiştirme işlemini en basit şekilde gerçekleştirebilirler, bu uygulamayı bize öneren @İbrahim Özer adlı takipçimize huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar
Rootlu Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar

Rootlu cihazlarda olması gereken uygulamalar başlıklı bu yazımız, bir son olmayacaktır, birinci bölüm olacaktır, yani rootlu cihazda olması gereken uygulamalar konulu yeni yazılar ve yeni uygulamalar gelecektir, bu konu da yaşadığınız problemleri ve bu tarz bilmediğimizi düşündüğünüz uygulamaları, bize yorum kısmından yazın.

İndirmeler

İlginizeAndroid`in En İllegal Uygulamaları

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox