İlgili Yazılar

En İyi Xposed Modülleri

spot_img

En iyi xposed modülleri , Androıd cihazların grafikten tutun birçok özelliğine kadar düzenlemeye yarayan Xposed Framework`u duymayanınız var mı? bilmiyorum, ancak ben yine de kısa bir özet geçeyim, Xposed ile Androıd işletim sistemine sahip cihazları istediğiniz gibi özelleştirme imkanına sahipsiniz, bunun için yapmanız gerek tek şey, cihazınızın root yetkisine sahip olması ve xposed kurulum işlemini gerçekleştirmeniz.

Xposed modülleri ne işe yarar?

xposed modülleri nedir, değerli dostum senin için şöyle bahsedeyim XPosed`tan, diyelim ki androıd cihazının bildirim panelini beğenmiyorsun, bunu xposedla düzenlersin, cihazın çoklu pencere özelliğini desteklemiyor mu işte bunu xposed ile halledersin, cihazında menü geçişlerini beğenmiyor musun, ha işte xposed la uğraşırsan beğenirsin, bak bu saydıklarım sadece grafik üzerine desteklediği özellikleri bir de bunların programlar üzerindeki etkileri var.

YouTube uygulamasına arka planda çalma özelliği eklemek gibi mesela, xposed modülleri indirmek için bağlantı linki vermeyeceğiz zaten xposed içerisinde küçük bir market bulunmakta

Xposed kurmamış ancak kurmak isteyenler (kuramamış da olabilir)

Öncelikle cihazında root yetkisinin olması gerekiyor, bunun için hazırladığımız rehber sana yardımcı olacaktır: Androıd Cihaz Rootlama Rehberi (Çok büyük rehberdir öyle ümitsizliğe kapılma)

İkinci olarak xposed`ı öyle uygulama kurar gibi kuramazsın, onun için de bir rehber hazırladık sana: XPosed Framework Nasıl Kurulur? xposed modülleri nougat cihazlarda biraz sorunlu çalışabilir bu konuda bize yazabilirsiniz.

En iyi xposed modülleri

Yazımızın asıl konusu bu, başlıktan da anlayacağınız üzere, ancak herkesi düşünmek zorundayız, o yüzden giriş bölümünü bu şekilde yaptık, xposed modülleri tavsiye ettiklerimiz şeklinde sıralandı

One Tap Video Download

en iyi xposed modülü listemizin birinci sırası One Tap Video Download`a ait, Facebook, Youtube veya herhangi bir siteden, tarayıcıda izlediğiniz videoları indirmeye yarayan, video indirme programlarına taş çıkaracak, önemli bir Xposed modülüdür, alternatif birçok uygulama olmasına rağmen, bu xposed modülü kullanım alanını korumaktadır.

En iyi xposed modulleri
En iyi xposed modulleri

Zoom for İnstagram

İnstagram profillerini yakınlaştırma gibi bir imkanın olmayışı, bu uygulamanın çıkış sebebi olmuş, pardon uygulama dedim, o bir xposed modülü, kullanmak için, yukarıda anlattığımız şekilde, xposed`ı kurup modüller alanına gelip “zoom for instagram” diye aratın ardından gelen modülü indirip cihazınıza yükleyin sonra gelsin stalk zoomları.

en iyi xposed modulleri
en iyi xposed modulleri

MaxLock

Uygulama kilitleme programları arasında, xposed modülü olmasa belki en fazla kullanılacak uygulamalardan biri olurdu, uygulamalarına değer verip farklı bir uygulama ile kilitlemek isteyenler için alternatiftir.

en iyi xposed modulleri
en iyi xposed modulleri

YouTube background playback

Hani yukarıda özet geçerken bahsetmiştimya, youtube arka planda çalma özelliği diye, ben örnek verene kadar yapmış adamlar, şaka tabi bilerek verdim o örneği, işte buda modlu bir youtube uygulaması, tabi aynı zamanda bir xposed modülü, youtube ekibinin, kullanıcıların yıllardır beklediği bu özelliği yapmaması ayrı bir ironi xposedla yapılması apayrı bir ironi, cihazınız rootlu değilse buradaki makalemiz ile arka planda çalma işlemini halledebilirsiniz: Youtube Arka Planda Çalma

en iyi xposed modulleri
en iyi xposed modulleri

Tinted Status Bar

Kullandığınız uygulamanın, rengini bildirim panelinin rengiyle aynı görünmesini sağlayan, göz zevkine düşkün olanlar için kullanışlı bir Xposed modülü.

en iyi xposed modulleri
en iyi xposed modulleri

App Settings

Cihazınıza yüklediğiniz her bir uygulamaya özel olarak ayarlama yapmanızı sağlayan, xposed modülüdür, bu uygulamaya özel dil ayarı vb. xposed modülleri arasında pek bilinmese de, gayet yararlı bir xposed modülüdür.

en iyi xposed modulleri
en iyi xposed modulleri

XHaloFloatingWindow (Çoklu Pencere)

Yine girişte bahsi geçen programlardan biridir, çoklu pencere windows sistemlerinde gördüğünüz, aynı anda birden fazla pencerede çalışma imkanı veren özelliktir.

Androıd Nougat`dan sonra gelmiş olsa da cihazı, bu sürümü desteklemeyen arkadaşlar Xposed ile bunu Androıd cihazlarına kurabilirler, ancak ben bunu cihaz ekranı büyük olan arkadaşlara tavsiye edeceğim, diğerlerinde pek kullanışlı olacağını söyleyemem, yine de kurmanıza engel olmadığını bilin isterim.

en iyi xposed modulleri
en iyi xposed modulleri

Flat Style Colored Bars

Bildirim panelini stabilize bir hale getirmenizi sağlayacak, yararlı bir Xposed modülüdür, ister Kitkat ister Lolipop tarzında bildirim paneli değiştirebilirsiniz (Lolipop diyorum çünkü Oreo bile Lolipop arayüzlü bildirim panelini kullanıyor, Google arayüz değiştirme konusunda bir adım atmadı henüz.)

en iyi xposed modulleri
en iyi xposed modulleri

Bize göre xposed framework en iyi modülleri sıraladık, bu içeriğimiz hakkındaki düşüncelerinizi veya yaşadığınız herhangi bir problemi bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
279TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox