İlgili Yazılar

Poco X3 Hindistan Sürümünün Normalden Farkı Nelerdir?

Poco X3'ün Hint ve Global versiyonları arasındaki farklar neler? Buyrun inceleyelim.

spot_img

Poco X3 Hindistan ve global sürüm arasındaki farkları inceleyeceğimiz rehbere hoş geldiniz! Yurtdışından ülkemize kaçak yollarla giren Xiaomi telefonları satın almak isteyenlerin gözde tercihlerinden birisi Poco X3 modeli. Ancak bilinmeyen bir detay var: Bu cihazların bazıları Hindistan, bazıları ise global model. Hint pazarı için üretilenle diğer ülkelerde satışa sunulan modeller arasında önemli farklar var.

Bu sebeple satın alma kararı vermeden önce Poco X3 Hint ve Global arasındaki farkları öğrenmeniz sizin yararınıza.

Poco X3 Hindistan ve Global arasında ne farklar var?

Öncelikle iki modelin dış görünüm itibariyle birbirinden hiç farkı olmadığını söyleyelim. Yani sırf elinize aldığınızda birinin Hint diğerinin global olduğunu çözme şansınız yok. Yalnızca global sürümün kapağının üzerinde CE logosu yer alır. Hint versiyonda bu logo yoktur.

Haricinde iki cihaz arasındaki en önemli farklar şu şekilde sıralanabilir:

  • X3 Global sürümünde 5,160 mAh kapasiteli batarya mevcuttur. Hint versiyonda ise batarya kapasitesi 6,000 mAh olarak (Yüzde 16 fark söz konusu) güncellenmiştir.
  • Batarya hacminde yaşanan artış neticesinde X3 Hint versiyonunda NFC özelliği yoktur. Oysa standart global sürümde NFC vardır. Tahmin edebileceğiniz üzere Hint sürümünde batarya kapasitesinin artma sebebi NFC’nin iptal edilmesinden başka bir şey değil.

Poco Hindistan’ın Genel Müdürü C Manmohan, NFC özelliğinden vazgeçilmesinin sebebini Hintli kullanıcıların NFC yerine QR kod ile ödemeyi yaygın bir şekilde kullanıyor olması şeklinde açıklamış. Yani bu özelliğe ihtiyaç duyulmadığı için iptal edilmiş, yerine batarya kapasitesi arttırılmış.

Evet, kaba hatlarıyla iki model arasındaki farklar bu şekilde özetlenebilir. Eğer sizin fark ettiğiniz ve bizim bilmediğimiz başka farklılıklar varsa yorum yazarak başkalarının da bundan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Xiaomi’lerde SIM kart etkinleştirilemedi hatasını çözmek için buraya tıklayın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox