İlgili Yazılar

Xiaomi’lerde SIM Kart Etkinleştirilemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Xiaomi telefon kullanıcılarının karşısına çıkan SIM kart etkinleştirilemedi hatasının çözümü bu yazıda.

spot_img

Xiaomi’lerde SIM kart etkinleştirilemedi hatası özellikle yeni telefon alan veya mevcut telefonunu fabrika ayarlarına geri döndürenlerin karşısına sıklıkla çıkıyor. SIM kart etkinleştirilemediği zaman bir hata mesajı sürekli olarak bildirim panelinde yer alıyor ve bu durum sinir bozucu olabiliyor. 

Biz de bu rehberde “Xiaomi cihazlarda SIM kart etkinleştirme sorunu nasıl çözülür?” sorusuna cevap vereceğiz. Telefon numaranızı doğru girmenize rağmen SIM etkinleştirme işleminde başarılı olamıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Xiaomi’lerde SIM etkinleştirme servisi kapatma

Evet, eğer siz de “Xiaomi sim kart etkinleştirilemedi hatası alıyorum” diyorsanız aşağıdaki basit yönergeleri yerine getirerek bu sorunu giderebilirsiniz.

  • Ayarlar uygulamasını açıp Şifreler & Güvenlik menüsüne girin.
  • En altta “Yetkilendirme & Geri Alma”yı göreceksiniz. Buna basın.
  • Açılan sayfada “Xiaomi SIM etkinleştirme servisi”nin yetkilendirilmiş olduğunu göreceksiniz. Üzerine dokunup yetkiyi geri kaldırın.

Hepsi bu kadar! Yetkilendirmeyi kaldırmanızla birlikte artık bildirim tarihe karışacak ve sizi bir daha rahatsız etmeyecektir. Ek olarak hazır bu menüye girmişken “msa” ve “MiuiDaemon” isimli iki uygulamanın yetkilendirmesini de kaldırmanızı öneririz. Sizden habersiz Xiaomi’ye bilgi transfer eden bu uygulamalar hiçbir işe yaramıyor çünkü.

Başka bir yöntem daha var

Olmaz ama diyelim ki yukarıdaki yöntem derdinize çare olmadı, başvurabileceğiniz bir yol daha mevcut. Bunun için şunları yapmanız gerekiyor:

  • Ayarlar > Mi Hesabı bölümüne girin ve mevcut Mi hesabınızdan çıkış yapın.
  • Bilgisayardan id.mi.com adresine hesabınızla girin ve telefon numaranızı silin.
  • Bu sefer telefona aynı hesapla oturup açıp numaranızı tuşlayın.

Bu yöntem de işe yarayacak ve Xiaomi SIM etkinleştirilemedi hatasını gidermenizi sağlayacaktır.

Öte yandan eğer sahip olduğunuz Xiaomi marka telefon sürekli bootloop hatası veriyorsa ve kendini yeniden başlatıyorsa çözümünü bu adreste anlattık.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox