İlgili Yazılar

Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

Netflix şifresini değiştikten sonra yapmanız gereken "Tüm hesaplardan çıkış yapma" işlemine ait detayları bu rehberde bulacaksınız.

spot_img

Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma rehberine hoşgeldiniz! Eğer ortak Netflix hesabı kullanıyorsanız ve e-posta adresinize sürekli olarak “Hesabınıza yeni bir cihazdan oturum açıldı” şeklinde bildirim geliyorsa, şifreyi değişmek isteyebilirsiniz. Ancak Netflix’te tüm cihazlardan çıkış yapmadıktan sonra şifreyi değişmeniz pek bir mana ifade etmez, çünkü hesaplar cihazlarda açık kalmaya devam eder.

Bu noktada yapılması gereken çoğu kullanıcının henüz bilmediği fakat Netflix’te uzun süredir var olan “Tüm cihazlardan çıkış yap” işlevini kullanmak olmalı. Bunun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, birazdan öğrenebilirsiniz.

Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma yöntemi

Yoğun bir iş gününün ardından eve geldiniz, Netflix izleyerek keyif çatmak istiyorsunuza ama o da ne? Aynı anda 2 kişi Netflix izlediği için sizin üçüncü ekranı açamayacağınıza dair uyarı ekranı karşınıza çıkmış. Bu gibi can sıkıcı durumlarda Netlix’te tüm cihazlardan çıkış yapmak kurtarıcı olabilir.

İşlemin ardından Netflix hesaplarının tamamından çıkış yapılır ve size alan açılmış olur. Peki, bu işlem nasıl yapılır? Çok basit. Aşağıdaki yönergelere uymanız yeterli.

  • Netflix.com adresine cep telefonu veya bilgisayarınız üzerinden giriş yapın.
  • Sağ üst köşedeki profil resminizin altında yer alan “Hesap” butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfanın en altındaki “Ayarlar” alt başlığında listelenen “Tüm cihazlarda oturumu kapat” bağlantısına tıklayın.
  • Burada Netflix sizden teyit için tüm cihazlardaki oturumları kapatmak isteyip istemediğinizi sorar. “Oturumu kapat” butonuna basın.

Hepsi bu kadar. İşlemin ardından Netflix hesabı akıllı telefon, tablet, televizyon ve bilgisayarlardan çıkış yapmış olacaktır. Şifreyi de değiştikten sonra kimse hesabınıza bir daha giremez.

Öte yandan eğer evinizde küçük çocuklar varsa ve Netflix’teki yetişkin içeriklerine erişmelerinden endişe ediyorsanız, bunu engellemek için yapabileceğiniz “+18 içeriklere şifre koyma” başlıklı rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox