İlgili Yazılar

Netflix +18 Yetişkin İçeriğe Şifre Koyma

+18 içerikleri Netflix kütüphanenizden tamamen silmek istiyorsanız, bunu başarabilmeniz mümkün.

spot_img

Netflix +18 yetişkin içeriğe şifre koymanın yolunu anlattığımız bu rehber özellikle çocuklu ailelerin işine çok yarayacak.

Her ne kadar çizgi film dolu özel bir arayüze ev sahipliği yapıyor olsa da meraklı afacanların ebeveynleri tarafından kullanılan Netflix profillerine girmesi hiç zor değil. Hal böyle olunca Netflix çocukların şiddet ve cinsellik gibi olumsuz sahnelerin yer aldığı içerikleri izlemesini zorlaştırmak için yeni bir hamlede bulundu. Buna göre artık ebeveynler Netflix’te +18 içeriklere şifre koymaya başlayabilecekler.

Eğer halen daha Netflix +18 içeriklere şifreyle girmenin yöntemini bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam ederek bu durumu değiştirebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

Netflix +18 yetişkin içeriğe şifre koyma nasıl yapılır?

Bunun için yapacağınız ilk iş netflix.com adresine girmek ve oturum açmak olmalı. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Sağ üst köşeden profil fotoğrafınızın üzerine gelin ve “Hesap” yazan seçeneğe tıklayın.
  • Ayarlar hanesinin yanında “+18 içeriklere erişim PIN’i”ni göreceksiniz. Buraya tıklayın.
  • Burada Netflix size bir uyarıda bulunarak bahsi geçen PIN’in profil PIN’inden farklı olduğunu, yalnızca +18 içerikleri izlemek istediğinizde sorulacağını belirtir. Kabul edip ilerleyin.

Gördüğünüz üzere Netflix’te +18 içeriklere şifre koymak hiç de zor değil.

İçerik kısıtlama yoluna da gidebilirsiniz

Burada size tavsiye edeceğimiz bir diğer husus da üyeliği kullanan tüm profiller için içerik kısıtlamalarını kullanmak. İsminden de anlaşılacağı üzere bu yöntemle hiçbir şifre girmeye gerek kalmadan +18 içeriklere ev sahipliği yapan filmleri Netflix’te görünmez hale getirebilirsiniz.

Netflix şuan itibariyle Ayarlar > Profil > İçerik kısıtlamaları menüsü altında “Genel izleyici, 7+, 13+, 16+ ve 18+” olmak üzere farklı kategorilerde içerik kısıtlamasına olanak sağlıyor. Siz de çocuğunuzun yaşına uygun bir şekilde profilinizde içerik kısıtlamasına gidebilirsiniz. Tercih sizin.

Öte yandan eğer Netflix hesabınız İngilizce veya başka bir dildeyse Türkçeye çevirmek için yapmanız gerekenleri bu rehberde anlattık.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox