İlgili Yazılar

MacBook Power Işığı Yanıyor Ama Görüntü Yok

MacBook'unuzun ekranına görüntü gelmiyor mu? Endişe etmeyin, sorunu çözmek çok basit olabilir!

spot_img

MacBook power ışığı yanıyor ama görüntü yok mu? Binlerce lira vererek satın aldığınız bilgisayarınızın birden kararması ve hiçbir şekilde tepki vermemesi sizi paniğe sevk etmesin! Sanılanın aksine macbook görüntü gelmiyor şeklindeki bu şikayetin çözümü çok basit olabilir.

Yazımızı okumaya devam ederek “macbook pro siyah ekranda kalıyor” şeklindeki sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece teknik servise gitmeden, para harcamadan kendi kendinize bilgisayarı tamir edebilmeniz mümkün olacaktır.

Hazırsanız başlayalım.

‘MacBook power ışığı yanmasına rağmen görüntü gelmiyor’

Öncelikle şunu belirtelim: Power ışığının yanması iyiye işaret. Ekrana görüntünün gelmemesine ise birkaç farklı şey neden olabilir. Aşağıdaki sıralamaya göre her bir seçeneği test etmenizde fayda olacaktır. 

Sistem Yönetim Denetleyicisi’ni (SMC) sıfırlayın

Mac işletim sisteminin Sistem Yönetim Denetleyicisi (SMC) isminden de anlaşılacağı üzere güçle alakalı birçok şeyi kontrol eder. SMC’yi resetlemek, yani fabrika ayarlarına geri döndürmek ekrana görüntü gelmesini sağlayabilir. Böylece macbook air siyah ekranda kalıyor hatasını çözebilirsiniz.

Bunun için Shift+Control+Option+Güç butonlarına birkaç saniye boyunca basılı tutun. Daha sonra hepsini aynı anda bırakın. MacBook siyah ekran sorunu düzelebilir.

‘S’ tuşunu kullanın

Eğer halen daha Mac’iniz siyah ekranda kalamay devam ediyorsa güç düğmesine basın, daha sonra klavyeden S tuşuna basın. Böylece Mac’iniz uyku moduna girecektir.

Ardından Mac’in kendisini kapatmak için güç butonuna tekrar dokunun. 15 saniye sonra tekrar güç düğmesine basın ve Mac’i açın. “MacBook ekran gelmiyor” sorunu böylece çözülecektir.

PRAM’i resetleyin

Mac’lerin PRAM isimli hafızasında bilgisayarınızla ilgili bazı ayarlar saklanır. Mac’i kapatsanız veya yeniden başlatsanız da bu ayarlar saklandığı için siyah ekran sorununa karşı PRAM resetlemek işe yarayabilir.

Bunun için Mac’in açıldığını fark ettiğiniz anda Command+Option+P+R tuşlarına basılı tutun. MacBook kendini yeniden başlatacak ve ekrana görüntü gelecektir.

Apple tarafından MacBook kullanıcılarına verilen müjdeli haberi ise buradan okuyabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox