İlgili Yazılar

İYS ile İstenmeyen Reklam Mesajlarını Engelleme

Yeni devreye giren İYS ile istenmeyen SMS'lere bir son verebilmek artık mümkün!

spot_img

İYS ile cep telefonunuza gelen istenmeyen reklam SMS’lerini engelleyebilmek artık mümkün! Tam açılımı İleti Yönetim Sistemi olan İYS, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilmiştir. Sisteme e-Devlet hesabınızla giriş yaptıktan sonra tarafınıza SMS ve e-posta gönderme izni olan tüm kurumları görüntüleyebiliyorsunuz.

Daha sonra size SMS göndermesini istemediğiniz firmaların ileti listelerinden tek bir dokunuşla çıkabiliyorsunuz. Ulusal bir veri tabanı olması ile İYS istenmeyen SMS engelleme noktasında gayet iyi iş çıkarıyor. İleti gönderim izni verdiğini unuttuğunuz firmaları dahi sistemde görebiliyorsunuz.

Yazımızı okumaya devam ederek “İYS nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını bulabilir, istenmeyen SMS gönderimlerini kolayca durdurabilirsiniz.

İYS ile istenmeyen reklam SMS’leri nasıl engellenir?

Firmalar ve markalar tarafından gönderilen kampanya SMS’leri artık can sıkıcı bir hal aldıysa siz de İYS’ye giriş yapıp verdiğiniz izinleri iptal edebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken şey iys.org.tr adresini ziyaret etmek. Sol üst köşeden “Vatandaş girişi” butonuna bastıktan sonra izlemeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

  • İsterseniz e-Devlet hesabınızla, isterseniz de cep telefonunuza gelen SMS’le İYS’ye giriş yapabilmeniz mümkün.
  • Giriş yaptıktan sonra kullanım sözleşmesini onaylayın. Ardından mesaj ve arama izni verdiğiniz tüm markaların ismi karşınıza çıkacaktır.
  • Yeşil renkli “ONAY” yazısının üzerine tıklayıp “RED” konumuna getirdiğinizde ilgili firmanın size kampanyalarla ilgili mesaj göndermesinin önüne geçebilirsiniz.
  • “Kaydet” diyerek çıktıktan sonra 3 iş günü içinde marka size reklam araması veya mesaj gönderimi yapamayacaktır.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın: Listede yer alan markalar size sadece kampanya SMS’i gönderemezler. Ancak bankalar size mobil uygulama ve internet şubesine girişte kullanmak zorunda olduğunuz mesajları mecburen atmaya devam edecekler.

Android telefonlarınızda kayıtlı kişilere toplu SMS göndermenin en geçerli yollarını istiyorsanız sizi şöyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox