İlgili Yazılar

Instagram İngilizce Oldu, Instagram’ı Türkçe’ye Nasıl Çeviririm?

Instagram son güncelleme sonrasında İngilizce diline döndüyse endişe etmeyin, bu sorunun çözümü çok basit.

spot_img

“Instagram İngilizce oldu” şeklindeki şikayete hemen her güncelleme sonrasında denk gelebilirsiniz. Sosyal medya devi Facebook sahipliğindeki uygulama ilginç bir şekilde kendi kendine İngilizce diline dönebiliyor. Şayet siz de “Instagram İngilizceye döndü diye şikayetçiyseniz, bu rehberi okumaya devam ederek uygulamanın dilini eskisi gibi Türkçeye döndürebilirsiniz.

Ama öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığını belirtelim. Şu kesin: Instagram’ın İngilizceye dönmesi sizin suçunuz veya hatanız değil. Siz hiçbir şey yapmasanız dahi bazı güncellemelerden sonra uygulama kendiliğinden İngilizce diline dönebiliyor. Neyse ki bu sorunu gidermek hiç de zor değil.

Instagram İngilizce hatası nasıl çözülür?

Bunun için yapılması gereken şey çok basit. Instagram uygulamasını iOS veya Android işletim sistemine sahip telefonlarınızda açıp Ayarlar menüsünden Dil ve Giriş > Dil bölümüne gelin. Burada İngilizce’nin seçili olduğunu göreceksiniz. Açılan listeden Türkçeyi seçin ve kaydedip çıkın.

Uygulama kendini yeniden başlatacak ve bu sefer Türkçe olarak açılacaktır. Kısaca “Instagram dil ayarlarını nasıl değiştiririm?” sorusuna bu şekilde cevap verilebilir.

Çinceden tutun Norveççeye kadar onlarca farklı dili destekleyen Instagram’ın güncelleme sonrasında İngilizceye dönmesi sorununun neden kaynaklandığı ise bilinmezliğini koruyor. Muhtemelen uygulamada var olan bir bug, yani hata nedeniyle bu sorun yaşanıyor.

‘Instagram ingilizceye döndü, Türkçe olmuyor’

Tüm bunlara rağmen bazı kullanıcılar Instagram uygulamasını Türkçeye çevirmeyi başaramıyor. “Instagram ingilizce oldu, Instagram’ı Türkçeye nasıl çeviririm?” şeklinde arama yapan kullanıcılara ise tek bir tavsiye veriliyor: Instagram uygulamasını silip yeniden kurmak. Basit gibi görünen bu yöntem sayesinde Instagram’ı Türkçeye çevirmek mümkün.

Bu arada eğer Instagram’da gizli olan profilleri takip etmek istiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz bu adresteki rehberden faydalanabilirsiniz. Gizli hesapları görme yönteminin ne kadar etkili çalıştığını görünce çok şaşıracağınıza eminiz!

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox