İlgili Yazılar

Factory Mode’dan Çıkmak (Android Telefon)

Samsung cihazınız Factory Mode'a mı girdi? Hiç sorun değil. Bu sinir bozucu hatayı gidermek aslında hiç de zor değil.

spot_img

Factory Mode’dan çıkmak ve telefonunuzu eskisi gibi kullanmaya devam etmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Yazının devamında Samsung Factory Mode kapatma yöntemini sizlere anlatıyor olacağız. Ancak öncesinde “Factory Mode nedir?” sorusuna cevap vermekte fayda var.

Eğer telefonunuzun ekranında şeffaf siyah arka plan üzerine sarı yazıyla yazılmış bazı yazılar çıkıyorsa, cihaz Factory Mode’a girmiş demektir. Ana ekranın büyük kısmını kaplayan bu kutucuğun içinde telefonunuzun depolama alanı, kalan batarya bilgisi, PDA, SCS ve kamera bilgileri yer alır.

Factory Mode nasıl açılır?” diye soracak olursanız, genellikle telefona özel ROM kurarken bu hatanın meydana geldiğini söyleyebiliriz. Veya sürüm düşürme gibi, sistemde bir modifikasyon yaparken EFS bölümüne zarar vermeniz durumunda cihaz kendini otomatik olarak Factory Mode’a atar. 

Telefonunuzu normal olarak, eskisi gibi kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu sorunu ivedilikle çözmeniz gerekir. “Factory Mode nasıl çıkılır?” sorusunun cevabını ise biraz aşağıda bulacaksınız.

Factory Mode’dan nasıl çıkılır?

Bunun için root edilmiş bir Samsung, Motorola, LG, Google Pixel veya Nexus cihaza ihtiyacınız olacak. Ardından ES File Explorer veya Root Explorer gibi bir dosya yönetici uygulaması kurmanız gerekiyor.

  • ES File Explorer veya Root Explorer’i kurun
  • efs>factoryapp klasörünün içine girin
  • “factorymode” isimli dosyayı ES Note Editor ile açın
  • “OFF” yazısını silip “ON” yazın ve kaydedin
  • Bu sefer “Keystr” dosyasını açın ve bunu da “ON”a çevirin
  • Tüm değişiklikleri kaydedip cihazı yeniden başlatın

Sorununuz çözülmüş olacaktır. Eğer tüm çabalarınıza rağmen Factory Mode kapatma işlemini yapamadıysanız yorum kısmından bize yazın, yardımcı olmaya çalışalım.

Eğer telefonunuzdan root’u kaldırmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu adresteki rehbere de göz atmanızda fayda olacaktır. Böylece bankacılık uygulamalarını kullanırken sorun yaşama ihtimali ortadan kaldırmış olursunuz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,314BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
289TakipçilerTakip Et
3,040AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox