İlgili Yazılar

Bir Chromebook’ta Duvar Kağıdı Nasıl Degiştirilir?

Chromebook bilgisayarınızda duvar kağıdını nasıl değiştirebileceğinizi anlatıyoruz.

spot_img

Google tarafından geliştirilen ve Chrome OS işletim sistemiyle çalışan Chromebook isimli dizüstü bilgisayar modelleri ülkemizde pek yaygın değil. Bunun sebebi işletim sisteminin pek tutulmaması ve Chromebook bilgisayarların genelde pahalıya satılıyor oluşu. 

Bu sebeple internette Chromebook’a dair bulabileceğiniz kaynaklar da hayli sınırlı. Öyle ki bugün Chromebook’ta duvar kağıdı değiştirmeyi nasıl yapacağınızı arattığınızda bile çok fazla rehber bulamıyorsunuz. 

Neyse ki bu yazıyı okumaya devam ederek chromebook arka plan ayarlama işlemini nasıl yapabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Hazırsanız başlayalım!

Chromebook’ta duvar kağıdı nasıl değiştirilir?

Tıpkı Windows ve Apple dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi Chromebook’ta da ekran karşısında vakit geçirmekten keyif almanızı sağlayacak onlarca estetik arka plan seçeneği mevcut. Fotojenik hayvanlardan tutun manzara ve mimari duvar kağıtlarına kadar alternatifleriniz çok fazla. 

Keza isterseniz mevcut arka plan fotoğrafları yerine internetten kendi bulduğunuz görselleri de arka plan olarak ayarlama seçeneğiniz var. 

Peki chromebook duvar kağıdı değiştirmek nasıl yapılır?

Masaüstündeyken sağ alt köşedeki “Hesabım” ikonuna tıklayın.

Burada “Ayarlar” ikonuna tıklıyoruz.

“Duvar kağıdı” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan ekranda varsayılan duvar kağıtları karşımıza çıkacak. İsterseniz kendi seçtiğiniz duvar kağıtlarını arka plan olarak ayarlayabiliyorsunuz bu menüden.

Bunun için en sağdaki “Özel” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

“+” işaretine basınca “Gözat” penceresi açılacaktır.

Arka plan yapmak istediğiniz fotoğrafın dizinini açın ve dosyayı seçin.

Sağ alt köşedeki “Aç” butonuna tıklıyoruz.

Burada duvar kağıdı yapacağınız fotoğrafın pozisyonunu ayarlayabilir, dilerseniz ekrana tam sıkıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Ta da! Artık chromebook arka plan değiştirme işlemini sorunsuz halletmiş oldunuz.

Gördüğünüz üzere chromebook görünüm değiştirmesi gayet basit ve çok da kısa sürüyor. Siz de beğendiğiniz herhangi bir fotoğrafı bu rehberdeki adımları uygulayarak arka plan olarak ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca Chromebook’ta ekran görüntüsü almayı anlattığımız bu rehbere de bakmayı unutmayın!

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox