İlgili Yazılar

Banka Uygulamalarındaki Root Uyarısı Nasıl Çözülür?

Magisk Hide ile telefonunuzdaki uygulamaları kandırıp rootu gizleyebilmeniz pekala mümkün.

spot_img

Banka uygulamalarındaki root uyarısını çözmek için doğru adrese geldiniz! Ülkeye kaçak yollarla girmiş başta Xiaomi olmak üzere Android işletim sistemli telefon kullanıcılarının çoğu, root işlemi yapılmış telefon kullanıyor. Bu telefonlara yüklenen bankacılık uygulamalarının hemen hepsi, Ziraat Bankası ve Enpara başta olmak üzere, kullanıcılara “Telefonunuz root işlemi yapıldığı için güvenli değil” uyarısını verir.

Bu uyarı kimi zaman yok sayılabilir, kimi zamansa uygulamanın kullanımına tamamen engel olur. Ancak sanılanın aksine bu sorun çözümsüz değil. Yani banka uygulamalarının verdiği root uyarısını kapatabilmek mümkün. Nasıl mı? Rehberimizi okumaya devam edin.

Banka uygulamalarındaki root uyarısı nasıl kapatılır?

Bunun ilk ve en güvenli yöntemi rootu kaldırmak. Fakat kullandığınız modüller ve uygulamalar nedeniyle rootu kaldırmak sizin için bir seçenek değilse, Magisk uygulamasında var olan Magisk Hide bölümünü kullanmak işe yarayacaktır.

Magisk Hide’ı aktifleştirmek için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

  • Magisk uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede Ayarlar ikonunu göreceksiniz. Ona basın.

  • Karşınıza çıkan sayfada Magisk Hide seçeneği kapalı olarak gelecektir. Üzerine basıp aktifleştirin.
  • Magisk’in hemen alt menüsünde yer alan kalkan şeklindeki güvenlik butonuna basın.
  • Hide menüsü karşınıza gelecektir. Ona dokunun.

  • Burada telefonunuzda yüklü bulunan tüm uygulamalar listelenir. Rootu gizlemek istediğiniz uygulamaları tek tek işaretleyin. Telefonu yeniden başlatın. Artık root gizlenmiş olacaktır.

Her ne kadar rootu gizlemiş olursanız olun, yaptığınız işlemin telefonun kaynak kodlarına erişimi açtığını ve gerçekten tehlikeli olabileceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bankanız veya diğer uygulamalar sizi boşuna uyarmıyor yani.

Ek olarak artık bu yöntem bazı uygulamalar tarafından fark edilebiliyor ve telefonun rootlu olduğu anlaşılıyor. Böylesi bir durumda root gizlemeyi yeniden aktifleştirmek için yapmanız gerekenleri ise bu rehberde bulabilirsiniz. 

2 YORUMLAR

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox