İlgili Yazılar

Magisk Hide Sorunu: Root Gizleme Çalışmıyor

Magisk Hide artık işlevini yerine getirmiyor mu? Hiç sorun değil!

spot_img

Magisk Hide sorunu özellikle rootlu cihazlarda bankacılık uygulamalarını kullanmak isteyenlerin canını hayli sıkıyor. Malum, bu tür uygulamalar genelde telefonlar rootlu olduğu için güvenlik uyarısı verir ve bazen çalışmaz. Magisk Hide ise popüler root yönetim uygulaması Magisk’le beraber gelen root gizleme yazılımıdır. 

Şayet siz de Android’de root gizlemeyi artık başaramıyosanız veya Magisk Hide’ı aktifleştirmiş olsanız dahi root uyarısı karşınıza çıkıyorsa, yapmanız gerekenleri birazdan öğrenebilirsiniz.

Magisk Hide sorunu nasıl giderilir?

Telefonunuz artık rootu gizleyemiyorsa bunun sebebi Magisk’in son güncellemeyle gizleme işlevini yitirmiş olmasıdır. Geliştiricisi “Zaten doğru düzgün çalışmıyordu ve uygulamalar rootu yakalıyordu” diye açıklama getiriyor olsa da, çoğu kişi Magisk Hide’ın işlevinden memnundu doğrusu.

Fakat bu bir son anlamına gelmiyor, kullanabileceğiniz farklı Magisk Hide alternatifleri var. Biz de şimdi bunlardan bahsedeceğiz.

Zygisk ile tanışma vakti!

Zygote + Magisk uygulamalarının birleşiminden oluşan Zygisk, Magisk’e alternatif olarak kullanabileceğiniz gayet başarılı bir root yönetim uygulamasıdır. İçinde Magisk Hide’a çok benzer şekilde root gizleme özelliğinin yüklü gelmesi Zygisk’i tercih sebebi haline getiriyor.

Siz de Zygisk’i telefonunuza kurmak için XDA’daki bu konuya girebilirsiniz. Zygisk’i kurduktan sonra root gizlemeyi hangi uygulamalar için aktifleştireceğinizi seçmeniz yeterli olacaktır. Bunun için uygulamanın DenyList özelliğini kullanmanız gerekecek.

Bir alternatif daha var: Shamiko

Eğer Magisk kullanmaya devam etmek istiyorsanız Shamiko isimli Magisk modülünü kurmak da bir seçenek. Shamiko tıpkı Magisk Hide gibi seçili uygulamaların root tespitini engelleyen bir modül. Kendisini indirmek için GitHub bağlantısını takip edebilirsiniz.

Kurulum sonrası telefonu yeniden başlatmayı unutmayın. Aksi takdirde Shamiko çalışmayacaktır.

Bunların haricinde Magisk indirme, kurma ve yönetme gibi işlemler için hazırladığımız kapsamlı rehbere buradan ulaşabilmeniz de mümkün.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox