İlgili Yazılar

Akıllı Telefonlarda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Telefonunuza hiçbir uygulama yüklemeden telekonferans yapmanın yolunu bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

spot_img

Akıllı telefonlarda konferans görüşmesi yapmak istiyor, ancak bunun yöntemini henüz bilmiyorsanız hiç sorun değil. Birazdan sadece telefonunuzu kullanarak, hiçbir ek uygulama yüklemeden telekonferans yapma yolunu sizlerle paylaşıyor olacağız.

Öncelikle telefondan konferans yapmaya niye ihtiyaç duyabileceğinizden kısaca bahsedelim. Arkadaşlarınızla veya aile fertleriyle bir arada konuşup karar almak istiyorsanız, konferans görüşmeleri bunun için biçilmiş kaftandır. Keza işle alakalı toplantıları da aynı şekilde telekonferans yöntemiyle gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Telekonferans ise şu şekilde çalışır: Önce bir kişiyi ararsınız. Daha sonra görüşmeye dahil etmek istediğiniz ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü kişiyi konuşmaya eklersiniz. Böylece herkes konuşmaya dahil olmuş olur ve görüş beyan edebilir.

Evet, bu kısa açıklamadan sonra hazırsanız “Telefonda konferans görüşmesi nasıl yapılır?” sorusunun cevabına geçelim.

Akıllı telefonlarda konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Bu iş için iOS veya Android işletim sistemine sahip cihazınızın “Telefon” uygulamasını açmanız gerekiyor. Daha sonra izlemeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir.

  • Telekonferansa dahil etmek istediğiniz ilk kişiyi telefondan arayın.
  • Görüşme devam ederken “Çağrı ekle” veya “Kişi ekle” butonuna basın.
  • Karşınıza telefon rehberiniz açılacaktır. Buradan konuşmaya dahil etmek istediğiniz kişileri ekleyin.
  • Aradığınız ikinci veya üçüncü kişi telefonu açana kadar ilk numaranın çağrısı beklemeye alınır. Karşı taraf telefonda “dıt dıt” şeklinde ses duyup beklemeye aldığınızı düşünebilir. Bu yüzden telekonferans yapacağınızı önceden söylemenizde fayda var.

Samsung telekonferans yapma yöntemi buna çok benziyor. Telefon görüşmesi yaparken sağ üst köşedeki (…) simgesine basıp açılan menüden “Arama ekle” demek yeterli.

iPhone’larda telekonferans yapmak içinse “Arama ekle” butonuna basmak gerekiyor. Yine rehberden ikinci kişiyi seçtikten sonra aynı yerde beliren “Konferans”a dokununca çağrılar birleştirilecektir. Detaylı bilgi için buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox