-Reklam-
-Reklam-
-Reklam-
Gündem İPhone: Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

İPhone: Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

İPhone’da konferans görüşmesi nasıl yapılır , İphone ürünlerinde konferans görüşmesi yapmak bir iki tıklamadan oluşmakta, gibi görünse de aslında bu özelliği daha da yönetebilir ve gelişmiş içeriğinden faydalanabilirsiniz. Konferans görüşmesi özelliği, aynı anda birçok kişi ile konuşmanızı sağlayan bir yeniliktir. Apple tarafından üretilen cep telefonlarında bu özellik bulunmaktadır.

Aynı zamanda İPhone konferans özelliği sayesinde, görüşmeleriniz sırasında, başka bir arama ekleyebilir, yapılan aramaları birleştirebilir ve istediğiniz aramayı sonlandırabilirsiniz. Apple bu özelliğini İOS 8 güncellemelerinden sonra daha da geliştirdi ve Facetime üzerinden de sesli konferans desteği sağlandı.

Apple, aynı anda yapılan 5 sesli aramanın birleştirmesine izin vermektedir. Ayrıca bu kişileri, birer birer rehberden seçilerek aranabilir ve konferans görüşmesine eklenebilir. Konferans görüşmelerine, ilk olarak aramak istediğiniz beş kişi belirleyerek, kişiler arasında herhangi birini arayarak başlanabilir.

Görüşme başladığında, ekranın sol altında bulunan butona tıklayın ve konferans görüşmesine katmak istediğiniz 2. Kişiyi rehberiniz üzerinden arayın. Söz konusu 2. Kişi de telefonu açtığında ekranın altında bulunan buton arama birleştirme aracına dönüşecek.

Arama birleştirme özelliğini aktifleştirmek için bu butona tıklamanız yeterli olacak. Konferans görüşmelerine eklenecek her bir kişi için aynı işlemler uygulanmaktadır. Ayrıca birleştirme işlemi sonrasında, arama sayfasına yeni kişi ekle butonu belirlenecek.

Bu buton sayesinde diğer kişileri de görüşmelerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca kişi ekleyebilmeniz içinde eller serbest butonuna tıklamanız işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Nedeni ise, konferans görüşmelerinize kişi eklerken ekranı görmeniz gerekir.

Diğer İçerikler