İlgili Yazılar

Xiaomi Bootloop Hatası Giderme Yöntemi

Xiaomi marka telefonunuz sürekli kendini yeniden başlatıyorsa bootloop hatasından siz de mustaripsiniz demektir. Neyse ki sorunun çözümü çok zor değil.

spot_img

Xiaomi bootloop hatası giderme yöntemini anlattığımız kapsamlı rehbere hoşgeldiniz. Birazdan öğreneceğiniz Xiaomi bootloop hatası çözümü yöntemi yalnızca gelişmiş kullanıcılara yöneliktir ve yapacağınız herhangi bir yanlış işlem telefonunuzun kalıcı hasar görmesine yol açabilir. Böylesi bir durumda herhangi bir sorumluluk alamayacağımızı belirtmiş olalım. 

Ve hazırsanız Xiaomi’lerde sıklıkla karşılaşılan bootloop hatasının nasıl çözüleceğinden bahsedelim. 

Xiaomi bootloop hatası nedir?

İngilizcede “loop” kelimesi “döngü” anlamına gelmektedir. Bootloop da tahmin edebileceğiniz üzere telefonun sürekli kendini yeniden başlatıp boot ekranına atması, bir türlü açılmaması durumuna deniyor.

Genelde telefona yanlış rom yüklendiğinde veya güncelleme kurulumu yarıda kesildiğinde bootloop hatası meydana gelebiliyor. Bu sorunun çeşitli çözüm yolları var ancak hepsinde de telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmek gerekiyor. Yani var olan tüm verileriniz ne yazık ki silinecek, bizden söylemesi.

Xiaomi’lerde bootloop hatası nasıl giderilir?

Yapacağınız şey çok basit: Telefona uygun fastboot romunu indirmek ve Mi Flash Tool aracılığıyla telefona yüklemek. Bunun içinse aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  • https://mifirm.net/ adresini ziyaret edin ve telefonunuzun model adını yazın. Örneğin “Redmi Note 9S” ise sitedeki arama kutucuğuna bunu yazıyoruz.
  • Son sürüm fastboot kurulum dosyasını bilgisayara indiriyoruz. Dosya “.tgz” uzantılı olacağı için C:/ dizinine çıkarıyoruz ve bu adresten indirdiğimiz Mi Flash Tool’u açıyoruz.
  • Mi Flash Tool’dan Gözat butonuna basıp C:/ dizinindeki fastboot klasörünü gösteriyoruz. Telefonun da ses kısma + power tuşlarına basıp fastboot moduna alıyoruz ki yazılım atılabilsin. 
  • Daha sonra “Flash” butonuna basıyoruz ve telefona yeni yazılım atılıyor. Kurulum 5-10 dakika sürebileceği için sabırla bekleyin.

Bu işlemin ardından telefona yeni yazılım yüklenmiş olacak ve sorunsuz açılacaktır. 

Xiaomi Mi Play modelini sıfırlamak ve format atmak için hazırladığımız rehbere ise buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox