İlgili Yazılar

“Windows Bu Aygıtı Durdurdu (Kod 43)” Hatası

“Windows bu aygıtı durdurdu” hatası yüzünden ekran kartınızı bilgisayar görmüyorsa yazımızı okuyarak bu sorunu çözebilirsiniz.

spot_img

“Windows bu aygıtı durdurdu” Kod 43 hatası genellikle ekran kartını Aygıt Yöneticisi’nde kontrol ettiğinizde karşınıza çıkar. Çoğu zaman sürücülerin doğru yüklenmemesi veya güncellenmemesinden ötürü çıkan Windows bu aygıtı durdurdu çözümü ise sanılanın aksine çok basit.

Yazımızı okumaya devam ettiğiniz takdirde sizler de “Windows Bu Aygıtı Durdurdu (Kod 43)” hatası çözümünü öğrenmiş olacaksınız.

“Windows Bu Aygıtı Durdurdu (Kod 43)” Hatası nedir?

Öncelikle şunu belirtelim: Aygıt Yöneticisi’nde bu hatayı veren bir aygıt gördüğünüzde paniğe kapılmanıza gerek yok. İlgili hata zaman zaman çoğu kullanıcının karşısına çıkabiliyor. Çözümü çok kolay olduğu için endişelenmeyin.

Bu hatayı çözmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

  • Başlat’ı açıp arama kutucuğuna “Aygıt yöneticisi” yazın. Veya kolay olsun derseniz Çalıştır’a devmgmt.msc de yazabilirsiniz.
  • Açılan ekranda hata veren aygıtı bulun. Üzerine sağ tıklayın ve “Bu aygıtı kaldır” seçeneğine basın.
  • İlgili aygıt artık yöneticiden kalkmış olacaktır. Endişe etmeyin, çünkü birazdan hata veren aygıtı tekrar ekleyeceğiz.
  • “Donanım değişikliklerini tara” butonuna basın ve silmiş olduğunuz aygıtın yeniden eklenmesini bekleyin.
  • Tarama sona erince aygıt tekrardan yöneticideki yerini almış olacaktır. Üzerine çift tıklayıp açtığınızda Kod 43 hatasının gitmiş olduğunu göreceksiniz.

Hepsi bu kadar! “Windows Bu Aygıtı Durdurdu (Kod 43)” hatası çözümü işte bu kadar basit. Sadece dakikalar içerisinde sizler de yukardaki adımları takip ederek hata veren aygıtı düzeltebilirsiniz.

Genelde ekran kartları ve USB’ler için çıkan bu hata çeşitli program ve oyunların doğru çalışmasını engelleyebilir. Bu yüzden sarı renkli uyarı işaretini fark ettiğiniz anda ilgili aygıtı silip yeniden eklemeniz gerekir. Neyse ki bu işlem çok kısa sürüyor.

Son olarak eğer ekran kartlarınızı resmî sürücüleri kullanarak en son sürüme güncellemek istiyorsanız hazırladığımız rehbere bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox