İlgili Yazılar

WhatsApp’ta Kaybolan Mesajları Etkinleştirme

WhatsApp'ta yazıştığınız kişilere belirli bir süre sonra kendiliğinden silinen mesajlar gönderebilmeniz mümkün. Nasıl mı? Detaylar yazımızda...

spot_img

WhatsApp’ta kaybolan mesajlar özelliğinden henüz haberiniz yoksa yalnız değilsiniz. Hemen her akıllı telefonda yüklü bulunan WhatsApp’a gelen bu yeni özelliği çoğu kişi bilmiyor. Bunun sebebi WhatsApp’ın yeteri kadar reklamını yapmamış olması. Ancak Telegram ve BiP gibi alternatiflerde öteden beri var olan bu özellik, geçen sene itibariyle WhatsApp’taki yerini almış bulunuyor.

Rehberimizi okumaya devam ederek siz de WhatsApp kaybolan mesajları etkinleştirmenin yolunu öğrenmiş olacaksınız. Hazırsanız başlayalım!

WhatsApp’ta kaybolan mesaj özelliği nedir?

İsminden de anlayabileceğiniz üzere kaybolan mesajlar WhatsApp’ta karşı tarafa gönderdikten belirli bir süre sonra (7 gün) otomatik olarak silinir. Bu özelliği neden kullanmak isteyeceğiniz ise tamamen size kalmış. Göndermiş olduğunuz fotoğraf, video ve mesajlar kaybolan mesajlar özelliği açıksa 7 günün sonunda alıcının cep telefonundan silinecektir.

Yalnız burada dikkat etmeniz gereken birkaç detay var:

  • Kaybolacak şekilde ayarladığınız mesaj başka bir WhatsApp kullanıcısına iletilmiş olabilir. Bu durumda üçüncü şahsın telefonundan silinmez.
  • Alıcı kaybolan mesajların ekran görüntüsünü alabilir. Haliyle mesajın sonradan silinecek olması hiçbir anlam ifade etmez.

Bu riskleri göze alıp kaybolan mesajlar özelliğini kullanmak sizin lehinize olacaktır. Böylece tatsız sürprizler yaşamazsınız.

Kaybolan mesajlar nasıl gönderilir?

Evet, gelelim WhatsApp’ta kaybolan mesajları nasıl gönderebileceğinize. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Kaybolan mesaj göndermek istediğiniz kişiyi WhatsApp’ta bulun. Mesajlaşmayı açın ve profiline gidin.
  • “Süreli mesajlar” özelliği varsayılan olarak “Kapalı” konumdadır. Bunu “Açık” hale getirin.
  • Hepsi bu kadar! Bu işlemin ardından gönderdiğiniz tüm mesajlar 7 gün sonunda otomatik olarak silinir. Ancak daha önceden uyarısını yaptığımız üzere bu mesajlar kaydedilebilir, saklanabilir. Bizden uyarması.

WhatsApp durumlarınızı belli kişilerden saklamak veya yalnızca belli kişilere göstermek istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu rehberde anlattık.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox