İlgili Yazılar

WhatsApp Kullanımı Yasaklandı Nedir? Nasıl Çözülür?

WhatsApp tarafından geçici veya kalıcı olarak yasaklandıysanız bunun sebebini yazımızda bulabilirsiniz.

spot_img

WhatsApp kullanımı yasaklandı hatası özellikle yasadışı içerikleri popüler mesajlaşma uygulaması üzerinden yayanların karşısına sıklıkla çıkıyor. +18 paylaşımlar, şiddet içerikli görsel ve videoların yanı sıra yalan yanlış haber paylaşanlar da “WhatsApp tarafından yasaklandım” diye şikâyet edebiliyorlar.

Gerçek şu ki sosyal medya devi Facebook sahipliğindeki WhatsApp bu sıralar işi çok sıkı tutuyor ve hizmet şartlarına aykırı davranan hesapları geçici olarak engelliyor. Eğer siz de “WhatsApp geçici olarak yasaklandınız” şeklinde hata alıyorsanız, sebebi muhtemelen paylaştığınız içerik ve hikâyelerdir.

WhatsApp kullanımı yasaklandı hatası nasıl çözülür?

Peki, bu hatanın bir çözümü yok mu? Var sayılır. Tek yol WhatsApp’ın size verdiği ceza süresinin dolmasını beklemek. Bu genelde 24 saat oluyor ancak ihlal ettiğiniz kuralın önemine göre süre artıp azalabiliyor. Şayet kalıcı olarak WhatsApp’tan yasaklandıysanız elinizdeki tek seçenek yeni bir hat satın almaktır. Kişi listenizi yeni SIM kartına aktardıktan sonra WhatsApp’ı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

WhatsApp kullanımı neden yasaklandı?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere uygulamadan ban yemenizin sebebi kuralları ihlal etmenizdir. Örnek vermek gerekirse,

  • +18 içerik paylaştıysanız,
  • Yalan haberleri toplu olarak herkese yaydıysanız,
  • Virüslü dosyaları insanlara gönderdiyseniz,
  • WhatsApp Pro ve Plus gibi resmî olarak desteklenmeyen üçüncü parti uygulamaları yüklediyseniz,
  • Uyuşturucu, e-sigara gibi ürünlerin satışını WhatsApp’tan gerçekleştirdiyseniz hesabınız kalıcı veya geçici olarak yasaklanabilir.

WhatsApp’ı nasıl kullanmanız gerektiğiyle ilgili bu sayfadan bilgi alabilişiniz. Kurallara uyduğunuz takdirde kimse sizin uygulamayı kullanmanızı engellemez, merak etmeyin.

Şayet WhatsApp yönetimi tarafından haksız yere engellendiğinizi düşünüyorsanız şansınızı support@whatsapp.com adresine e-posta göndererek deneyebilirsiniz. Ancak bundan bir sonuç alma ihtimaliniz hayli düşük, bizden söylemesi.

WhatsApp’ta yedeklenmeyen mesajlarınızı geri kurtarmak için yapmanız gerekenlere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
263TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox