İlgili Yazılar

Waze’de Biri Nasıl Engellenir?

Waze'de sizi rahatsız eden, yanlış bilgi veren art niyetli kullanıcıları engellemek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Hiç sorun değil.

spot_img

Waze’de başka bir kullanıcıyı engellemek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz.

Bu yazının devamında Google sahipliğindeki popüler navigasyon uygulaması Waze’de sizi rahatsız eden, yanlış bilgi paylaşan ve insanları yanıltan art niyetli kullanıcıları nasıl engelleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

Waze’i diğer navigasyon uygulamalarından ayıran en önemli özelliği, sosyal bir uygulama olması. Yani Google Haritalar ve Yandex Navigasyon’da olanın aksine diğer kullanıcılarla etkileşime girebilmeniz mümkün.

İlk bakışta kulağa hoş gibi geliyor olsa da bu durum bazen can sıkıcı olabiliyor. Sizi rahatsız eden, taciz içerikli mesajlar atan Waze kullanıcıları varsa bunları engellemek isteyebiliriniz.

Peki Waze’de birisi nasıl engellenir? Gelin hep beraber bu sorunun cevabına bakalım.

Waze’de birini nasıl engelleyebilirim?

En başta şunu belirtelim: Waze’in kendi içinde kullanıcıları engelleme gibi bir işlevi yok. Engelleme ve raporlama mekanizması yalnızca Waze Carpool isimli araç paylaşım uygulamasında çalışıyor. Waze’in alt uygulaması olan Waze Carpool isminden de anlaşılacağı üzere aynı güzergahta gidecek insanların aynı arabada bir araya gelmesini sağlıyor.

Bu sayede zamandan ve nakitten tasarruf edilebiliyor. Arabanız yoksa daha ucuza, güvenli bir şekilde ulaşım ihtiyacınızı giderebiliyorsunuz. Araç sahipleri de boş koltukla seyahat etmektense yol boyunca konuşup yakıt giderinin bir kısmını karşılamış oluyorlar.

Google’a direkt ulaşmanız gerekebilir

Diyelim ki birisi Waze’de yollar, trafik denetlemeleri ve kazalarla ilgili sürekli yanlış bilgi paylaşıyor ve siz de bu kullanıcıyı şikayet etmek istiyorsunuz. Bu durumda elinizdeki tek yol Google’a doğrudan ulaşıp şikayet kaydı oluşturmak.

Bunun için bu adreste yer alan formu doldurmanız gerekiyor. Konum bilgisi, ad soyad ve e-posta gibi bilgileri girdikten sonra varsa ekran görüntülerini de ekleyerek Google’a şikayetinizi ilettiğinizde moderatörler gerekli müdahaleyi alacaktır.

Google Chrome’da kayıtlı şifrelerinizi görüntüleme yöntemini öğrenmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox