İlgili Yazılar

Instagram Reels Otomatik Oynatma Sorunu

Instagram Reels bölümünde yer alan videolar otomatik oynamıyorsa çözümünü yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

spot_img

Instagram Reels otomatik oynatma sorunu özellikle Play Store’da yayınlanan son güncellemeden sonra Android kullanıcılarının karşısına çıkabiliyor. Her güncellemenin ardından daha stabil çalışması beklenirken Instagram bu tür basit hatalar yüzünden saç baş yoldurabiliyor.

Malum olduğu üzere Instagram’da video paylaşımlarında belli bir süre sınırı var. Ancak Reels bölümünde bu sınır daha da gevşetilmiş durumda. İlgi alanları ve beğendiğiniz videolara göre Instagram algoritması size özel paylaşımları Reels’te derleyip bir araya getiriyor.

Normalde Reels videoları otomatik olarak oynatılmaya başlar. Ancak bu hata yüzünden videolar oynamıyor ve sabit kalmaya devam ediyor. Çözüm için size önereceğimiz yöntemleri birazdan öğrenebilirsiniz. Siz de “Instagram Reels videolar otomatik oynamıyor” diyorsanız, aşağıdaki satırları okumaya devam edin.

Instagram Reels otomatik oynatma sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle videolar otomatik oynamıyorsa bu sorunun kaynağı iki şey olabilir: Kullandığınız Instagram uygulamasının sürümü ve bağlı bulunduğunuz internetin kalitesi. İnternet bağlantınız kötüyse veya Instagram engelliyse videolar otomatik oynatılmayabilir. Ayrıca Instagram’ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız da bu hatayla karşılaşmanız muhtemel.

Bir diğer ihtimal ise uygulamanın ayarlarından otomatik oynatmayı kapatmış olmanız. Neyse ki bu ayarı geri açmak çok basit.

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Profil > Ayarlar > Hesap > Hücresel Veri Kullanımı menüsünü açın.
  • Veri Tasarrufu ayarının açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer açıksa daha az veri kullanılması için videolar önceden yüklenmeyecektir. Bunu kapalı konuma getirin.
  • Reels bölümüne tekrar girin. Videolar otomatik oynamaya başlayacaktır.

Bu yöntemin haricinde telefonu yeniden başlatmak, Instagram uygulamasını silip yeniden yüklemek, güncellemeleri kontrol etmek veya başka bir WiFi ağına bağlanmak da deneyebileceğiniz çözüm yöntemleri arasında yer alıyor.

Instagram’da kendi avatarınızı oluşturup profil resmi ayarlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için kaleme aldığımız rehbere buraya tıklayıp gidebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox